Оцінка екологічних ризиків: Шевченко поділився «зеленими» планами НБУ

У Нацбанку розповіли про «зелені ініціативи» фінансових регуляторів в різних країнах світу.

НБУ вибудовує ландшафт зеленого фінансування в Україні, інтегруючи найкращі практики ESG в культуру комерційних банків. Про це на своїй сторінці в Facebook написав глава Нацбанку Кирило Шевченко, передає Banker.ua.

За словами голови НБУ, в планах регулятора – впровадження сучасної оцінки соціальних і екологічних ризиків позичальників в українських банках.

Наводячи у якості прикладу «зелені ініціативи» фінансових регуляторів в різних країнах світу, Шевченко зазначає, що ЄЦБ, наприклад, позначив ключові індикатори кліматичних ризиків для банківської системи ЄС у травні 2020 року, випустивши інструкцію з визначенням кліматичних та екологічних ризиків для фінустанов.

Банк Англії, в свою чергу, запровадив в 2019 році структуру та позначив інструменти для оцінки фінансових наслідків змін клімату: при цьому британський регулятор проводить постійний моніторинг, збираючи звіти від різних секторів економіки для подальшої роботи в даному напрямку.

У той же час, Лондонська фондова біржа вимагає від емітентів розкривати всі дані про вплив діяльності того чи іншого емітента на навколишнє середовище. У разі відсутності інформації емітент зобов’язаний пояснити причину, по якій дані не надані.

ЦБ Нідерландів, пише глава НБУ, рекомендував своїм підопічним розкривати потенційні екологічні ризики від своїх проектів. За підрахунками регулятора, загальні ризики, пов’язані з екологією, в голландських фінустановах становлять понад €800 млрд.

Також, зазначає Кирило Шевченко, після Паризької угоди 2016 року всі більша кількість інвестбанків впроваджує програми з підтримки зелених проектів і вводить обмеження при роботі з бізнесом з видобутку копалин.

Читайте також: Що буде зі споживчим кредитуванням в 2021 році: думки експертів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Кирила Шевченка, команда НБУ визначила кілька варіантів можливого використання цифрової гривні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)