Визначено правила оцінки мінімального розміру ризику розрахунку для покриття капіталом

Положення про порядок визначення банками України та банківськими групами мінімального розміру ризику розрахунку затверджено постановою правління НБУ, яка набирає чинності з 1 січня 2025 року.

Національний банк визначив правила оцінки банками та банківськими групами мінімального розміру ризику розрахунку, який має покриватися капіталом, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що такі нововведення є черговим кроком до наближення нормативно-правових актів Національного банку України у сфері банківського регулювання до стандартів ЄС, а також  сприятимуть підвищенню фінансової стійкості банків і подальшому зміцненню банківського сектору в цілому.

Ризик розрахунку відображає ймовірність виникнення збитків або недоотриманих доходів за операціями з купівлі, продажу та обміну цінних паперів, товарів, іноземної валюти в разі нездійснення контрагентами розрахунків за такими операціями.

Передбачається поетапне запровадження нових вимог, зокрема:

  • до 31 жовтня 2025 року – банки мають розробити або доопрацювати наявні внутрішньобанківські документи щодо визначення мінімального розміру ризику розрахунку;
  • з 01 листопада 2025 року до 28 лютого 2026 року – банки проводитимуть тестові розрахунки та повідомлятимуть Національний банк про їх результати.

Щодо банківських груп, то передбачається:

  • розроблення або доопрацювання до 31 березня 2026 року відповідальними особами банківських груп відповідних внутрішньогрупових документів;
  • проведення з 01 квітня до 01 жовтня 2026 року відповідальними особами банківських груп тестових розрахунків.

За результатами аналізу тестових розрахунків Національний банк визначить дату, з якої мінімальний розмір ризику розрахунку включатиметься до розрахунку нормативів достатності капіталу.

Читайте також: Mazda CX-30: Компактний кросовер, який переверне ваші уявлення про комфорт

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк проведе виїзний моніторинг чотирьох об’єктів оверсайту.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)