Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
За два роки онлайн-аукціони поповнили бюджети різних рівнів на 23,5 млрд гривень
Під час воєнного стану в системі Прозорро.Продажі відбулося понад 36 тисяч аукціонів.
За два роки повномасштабної війни онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі поповнили бюджети різних рівнів на понад 23,5 млрд гривень, передає Banker.ua з посиланням на дані Міністерства економіки України.
Найбільше коштів за результатами аукціонів, проведених під час воєнного стану, залучив Фонд гарантування вкладів — майже 6,5 млрд гривень. Мала приватизація поповнила державний та місцеві бюджети на майже 5,6 млрд гривень. Ще понад 3,7 млрд гривень отримали організатори торгів з реалізації активів у справах про банкрутство для розрахунків з кредиторами.
“Від початку повномасштабного вторгнення Прозорро.Продажі допомогла заробити державі понад 23 млрд гривень. Це четверта частина від суми всіх доходів у 83 мільярди гривень, залучених до бюджетів різних рівнів”, – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Станом на сьогодні від 24 лютого 2022 року онлайн-аукціони в системі оголосили майже 5 тисяч організаторів, виставивши для продажу або здачі в оренду свої активи по всій країні.
За два роки в системі відбулося понад 36 тисяч аукціонів. Більш як половину з них організували в системі органи місцевого самоврядування, реалізувавши комунального майна на понад 3 млрд гривень. Ці кошти для своїх бюджетів органи місцевого самоврядування отримали від малої приватизації, оренди майна та реалізації земельних ділянок. Серед громад лідерами за кількістю успішних торгів є Кривий Ріг, Чернівці та Львів.
Найдорожчим реалізованим активами за період воєнного стану є спецдозвіл на користування надрами – Площа Майорівська. За цей лот переможець сплатив понад 1,1 млрд гривень.
Читайте також: Маленька країна з потужною економікою. Чому данці – щаслива нація, хоча платять великі податки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у січні держборг України скоротився на 0,6%.
Коментарі (0)