Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
В Україні можуть оновити порядок здійснення банками депозитних операцій
Також пропонується оновити порядок здійснення операцій з ощадними сертифікатами банку.
Національний банк України пропонує оновити положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій та операцій з ощадними сертифікатами банку, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.
Зазначається, що це зумовлено необхідністю приведення окремих вимог положення у відповідність до актуальних вимог законодавства, що пов’язані з уведенням у дію Закону України від 01.12.2022 № 2801-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації” та прийняттям Положення про використання електронного підпису та електронної печатки, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 20.12.2023 № 172.
Регулятор пропонує виключити норму, що надавала можливість фізичним особам використовувати для підпису договору банківського вкладу в електронній формі лише цифровий власноручний підпис.
Замість цього передбачатиметься можливість під час підписання вкладником з банком електронних документів використовувати кваліфікований електронний підпис, цифровий власноручний підпис, удосконалений електронний підпис з кваліфікованим сертифікатом, а також інший електронний підпис, у разі якщо використання іншого електронного підпису попередньо визначено договором між вкладником та банком.
Відповідні норми містить проєкт постанови “Про внесення змін до Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій та операцій з ощадними сертифікатами банку”, що пропонується для громадського обговорення.
Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються згідно з формою надання зауважень та пропозицій до 3 червня включно.
Читайте також: Розвинута економіка, затьмарена держборгом. Як виглядає зворотний бік успіху Франції
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що презентовано пам’ятну монету, присвячену кримськотатарському орнаменту “орьнек”.
Коментарі (0)