Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Оприлюднено повну редакцію стратегії з розвитку кредитування
Мета стратегії – забезпечити прискорення та ефективність кредитного фінансування економіки, передусім критичних галузей.
На сайті Національного банку України оприлюднено повну редакцію стратегії з розвитку кредитування, яку схвалила Рада з фінансової стабільності, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.
Зазначається, що до критичних галузей, за визначенням стратегії, належать енергетика, оборонно-промисловий комплекс, переробна промисловість, сільське господарство та бізнес на деокупованих і наближених до фронту територіях.
Для стимулювання залученості банківського сектору до фінансування відповідних проєктів стратегія передбачає балансування Національним банком регуляторних вимог для забезпечення фінансової стабільності і одночасно розвитку кредитування.
Одночасно з упровадженням нових вимог до капіталу банків у межах його нової структури в НБУ запровадили низку перехідних положень. Ці положення зберігають запас капіталу банків для покриття воєнних ризиків і водночас збільшують їх потенціал до нарощення кредитного портфеля в півтора раза.
Перехідні положення допоможуть банкам адаптуватися до нових вимог до капіталу через поступове підвищення мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу згідно з графіком до 1 липня 2025 року. Також завдяки дозволу враховувати в капіталі проміжні прибутки та субординовані борги на етапі їх погодження, що сприятиме завершенню вже розпочатих банками заходів з докапіталізації і виконанню нових нормативів.
Крім цього, на виконання стратегії з метою пожвавлення запуску і реалізації нових інфраструктурних проєктів ми адаптували механізми оцінки кредитних ризиків за проєктним фінансуванням.
“Наступний крок – сприяння реалізації банками механізмів консорціумного кредитування. Йдеться про уніфіковані вимоги до документів та процесів, аби великі проєкти за участю кількох банків не поступалися у швидкості невеликим простим угодам. Спільно з іншими державними органами та комерційними банками в межах спеціальної робочої групи ми розглядатимемо особливо важливі кейси для вчасного та ефективного запуску проєкту”, – пояснюють в НБУ.
На порядку денному й сприяння оптимізації інструментів державної та міжнародної підтримки кредитування. Це, зокрема, державні та міжнародні гарантії, програми часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, інструменти проєктного фінансування в межах Ukraine Facility тощо.
Також Національний банк України самостійно та разом з урядом і парламентом працюватиме над фундаментальним переглядом середовища для створення нових стимулів для банків нарощувати кредитування:
- зменшення кредитних ризиків шляхом оптимізації законодавства про захист прав кредиторів та боржників;
- розширення доступності для учасників фінансового ринку інформації з державних ресурсів;
- вдосконалення функції Кредитного реєстру НБУ;
- спеціальні програми розвитку фінансової грамотності;
- спеціальні заходи для скорочення портфелів непрацюючих кредитів банків.
Читайте також: Імпакт-бізнес не омине Україну: що це за тренд на впливові інвестиції і до чого тут сталий розвиток
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у травні підприємці отримали 2,4 млрд грн кредитів за держгарантіями.
Коментарі (0)