Ощадбанк домігся скасування судових рішень на суму понад 750 млн гривень

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку і скасував попередні судові рішення про затвердження мирової угоди у справі про банкрутство ТОВ «ТММ-Енергобуд» та припинення провадження у справі. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу банку.

Як зауважує держбанк, оскаржуваною мировою угодою в зазначеній справі було передбачено списання (прощення) боргу перед Ощадбанком на суму більше 750 млн грн.

“Верховний Суд скасував судові рішення про затвердження сумнівної мирової угоди та направив справу для подальшого розгляду до суду першої інстанції”, – зауважує Ощадбанк.

Нагадаємо, в березні 2019 року Секретаріат фінансової реструктуризації повідомляв, що Ощадбанк реструктуризував за спецпроцедурою заборгованість ТОВ “Фірма “Т.М.М.”. У переліку пов’язаних осіб боржника фігурувало в т.ч. ПрАТ «ТММ-Енергобуд».

У квітні 2019 року Ощадбанк заявляв, що Верховний Суд залишив без змін рішення суду апеляційної інстанції, яким були визнані вимоги до ПрАТ «ТММ Енергобуд» на суму майже 700 млн грн.

Як зазначалося, ПрАТ “ТММ Енергобуд” у касаційній скарзі висловлювало позицію, що зобов’язання перед держбанком припинилися, з огляду на те, що банк як забезпечений кредитор звернув стягнення на предмет іпотеки у позасудовому порядку шляхом укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна від імені банку, що відповідно до ст. 36 Закону України «Про іпотеку» (в редакції, яка діяла на момент оскарження) мало наслідком недійсність будь-яких вимог щодо виконання основного зобов’язання.

Нагадаємо, що минулого тижня АТ “Сбербанк” звернувся до суду в зв’язку з невиконанням ПрАТ “Квазаром” зобов’язань. Державне бюро розслідувань буде вивчати діяльність судді Північного апеляційного госпсуду Геннадія Кравчука в частині розгляду спору АТ “Ощадбанк” з ПрАТ “Квазар” про заборгованість на суму понад 100 млн грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)