Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Ощадбанк за місяць скоротив збиток у 8 разів: як вдалося досягти вражаючого результату
Прибуток банківського сектору з січня до липня поточного року склав 3,41 млрд грн.
Минулого місяця державний Ощадбанк скоротив збиток у 8 разів: такий результат фінустанова пояснює позитивною переоцінкою індексованих облігацій у капіталі банку, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Finbalance.
Збиток державного Ощадбанку в січні-липні поточного року становив 503,5 млн гривень. У той же час, перше півріччя 2022-го фінустанова завершила з «мінусом» 4,03 млрд грн. Таким чином, позитивний результат банку за підсумками минулого місяця становив 3,53 млрд грн.
У Ощаді зазначають, що липневий прибуток спричинений позитивною переоцінкою індексованих облігацій у капіталі фінустанови.
Як повідомляють у прес-службі, на тлі погіршення якості кредитного портфеля Ощадбанк продовжив доформування резервів. Це й спричинило негативний фінансовий результат за підсумками першого півріччя.
У банку уточнюють, що продовжують дотримуватись консервативного та прозорого підходу у резервуванні можливих кредитних збитків.
«Ощадбанк має належний рівень капіталізації (показник адекватності регулятивного капіталу становить 14,8% за нормативу НБУ 10%)», – наголошується в повідомленні прес-служби.
Варто зазначити, що прибуток Ощадбанку за підсумками січня 2022-го склав 1,126 млрд гривень. У лютому фінустанова декларувала збиток на рівні 683 млн гривень, тоді як у березні негативний результат Ощада становив 199 млн грн, а у квітні – 2,53 млрд грн.
Збитки держбанку за підсумками травня становили 1,3 млрд гривень, тоді як у червні було зафіксовано «мінус» на рівні 448,6 млн грн.
Прибуток банківського сектору з січня по липень поточного року склав 3,41 млрд грн, тоді як за перші сім місяців 2021-го банки заробили 39,77 млрд грн.
Читайте також: «Ми беремо курс на розвиток, без згортань чи консервації». Денис Саприкін про роботу sportbank у період війни
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що агентство Fitch підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента семи українських банків в іноземній та національній валюті на рівні CCC- та CCC відповідно.
Коментарі (0)