Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У Нацбанку оцінили шанси України на отримання траншу МВФ у найближчі півроку
Продовження співпраці з Фондом є найважливішим завданням як для регулятора, так і для всіх українських стейкхолдерів і держустанов, зазначають в НБУ.
До кінця року Україна може отримати не тільки транш від Міжнародного валютного фонду, але й довгоочікувану допомогу від ЄС і СБ. Про це Інтерфаксу заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій, передає Banker.ua.
У Нацбанку вважають, що транш МВФ в рамках програми stand-by, на отримання якого розраховує Україна, може бути наданий країні до кінця 2021 року.
За словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, продовження співпраці з Фондом є найважливішим завданням як для регулятора, так і для всіх українських стейкхолдерів і держустанов.
«Зараз потрібно рухатися до досягнення SLA», – зазначив фахівець, додаючи, що досягнення даного етапу означатиме оновлення меморандуму про співпрацю України з МВФ до першого перегляду програми Радою директорів Фонду.
Також в Нацбанку високо оцінюють шанси України на отримання другого траншу макрофіну від ЄС – йдеться про надання допомоги обсягом €600 мільйонів. Плюс цього року очікується друга частина DPL від СБ на суму $350 мільйонів.
«Можливість отримання цього фінансування України безпосередньо залежить від успіхів у співпраці з МВФ», – констатував Юрій Гелетій, додаючи, що для продовження співпраці з Фондом регулятор виконує структурні маяки і здійснює самооцінку в частині наглядового процесу, звітності та інструментарію згідно з Базельськими принципами.
При цьому питання співпраці з МВФ в 2023 році сторонами ще не обговорювалося, зазначають в Нацбанку.
Читайте також: У відкриті двері: де розміщуються офіси українських банків і компаній
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Міжнародний валютний фонд затвердив розподіл SDR на суму $650 млрд. Дана ініціатива, як очікується, підвищить ліквідність і резерви держав-членів МВФ, а також посприяє стабілізації світової економіки.
Коментарі (0)