ОВДП-аукціон: Мінфін розмістив облігацій на 14,2 млрд грн

Доларові облігації з погашенням 2 лютого 2023 року вдалося продати на суму $62,9 млн, тоді як папери з терміном обігу 274 дні, номіновані в євро, були розміщені на €238,4 млн.

Мінфін істотно наростив розміщення облігацій внутрішньої держпозики: в результаті ОВДП-аукціонів 18 травня надходження до держбюджету склали 14,2 млрд гривень, передає Banker.ua.

Сьогодні Мінфін пропонував інвесторам як гривневі ОВДП, так і папери, номіновані в іноземній валюті – доларах і євро.

Так, найкоротші гривневі облігації, дата погашення яких припадає на серпень 2021 року, було продано на суму 529,8 млн гривень: папери розміщувалися під 8,48%.

Гривневі ОВДП, термін обігу яких становить 441 день, сьогодні розмістили на 2,03 млрд гривень: середньозважена ставка прибутковості тут склала 11,19%.

Облігації з погашенням в листопаді 2022 року, номіновані в гривні, вдалося розмістити на 248,2 млн гривень під 11,3%. «Найдовші» гривневі папери, термін обігу яких складає 735 днів, були продані на суму 1,64 млрд гривень (ставка прибутковості – 12,02%).

Що ж стосується валютних ОВДП, то доларові облігації з погашенням 2 лютого 2023 року вдалося продати на суму $62,9 млн (під 3,9%), тоді як папери з терміном обігу 274 дні, номіновані в євро, були розміщені на €238, 4 млн під 2,5%.

Читайте також: СПЕКА НАБЛИЖАЄТЬСЯ: найгарячіші акції від українських банків на травень-червень

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 11 травня Мінфін помітно скоротив розміщення облігацій внутрішньої держпозики: минулого вівторка ОВДП-аукціони дозволили поповнити держбюджет лише на 1,428 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)