Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ відклав перегляд облікової ставки та озвучив ключові економічні прогнози
Банківська система країни, згідно з оцінкою НБУ, залишається стійкою та ліквідною.
Нацбанк України відклав перегляд облікової ставки та спрогнозував скорочення реального ВВП за підсумками року майже на третину, повідомляє Banker.ua.
НБУ відклав розгляд питання щодо зміни облікової ставки, залишивши показник на рівні 10%.
Як повідомляє прес-служба регулятора, в умовах воєнного стану вплив облікової ставки на грошово-кредитний та валютний ринки обмежений, тому показник залишатиметься на поточному рівні аж до відновлення дієвості каналів монетарної трансмісії.
Крім того, Нацбанк прогнозує скорочення реального ВВП в умовах російської агресії на третину і зростання інфляції вище за позначку 20%.
Скорочення ВВП, за даними регулятора, спостерігатиметься за всіма складовими:
знизиться приватне споживання (через масовий виїзд громадян за кордон, зростання безробіття, падіння доходів та економію на другорядних витратах);
скоротиться інвестиційна активність.
При цьому регулятор очікує, що зростання цін у країні в 2022 році залишатиметься контрольованим завдяки таким заходам, як фіксація цін на ЖКП, тимчасова фіксація обмінного курсу нацвалюти, зниження податків та адміністративне регулювання цін на низку товарів.
Банківська система України, згідно з оцінкою НБУ, залишається стійкою та ліквідною, а бізнес поступово відновлює свою діяльність, долаючи військові виклики.
«Фіксація обмінного курсу та збереження адміністративних обмежень на валютні операції залишаться важливою умовою для підтримки макроекономічної стабільності в Україні», – зазначається у повідомленні. При цьому у довгостроковій перспективі, додає прес-служба НБУ, подібні заходи зумовлюють накопичення макроекономічних дисбалансів.
Нацбанк анонсував повернення до режиму інфляційного таргетування з плаваючим курсоутворенням та відмову від фінансування бюджету в міру нормалізації функціонування економіки та фінансової системи України.
«Емісійне фінансування, яке є вимушеним кроком під час війни, не може бути основним джерелом поповнення бюджету», – додають у Нацбанку.
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними СФС, у поточних умовах завдяки реформам фінсектору останніх років та антикризовим заходам, вжитим НБУ з початку війни, фінансова система України залишається стабільною, а ліквідність банківського сектору – високою.
Коментарі (0)