Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ відкоригував переліки валют, до яких встановлюється офіційний курс гривні
НБУ змінив періодичність встановлення офіційного курсу гривні до азербайджанської та саудівської валют.
НБУ скоригував переліки валют, до яких встановлюється офіційний курс гривні, повідомляє Banker.ua.
Національний банк включив до переліку валют, до яких один раз на місяць встановлюється офіційний курс гривні, новий тайванський долар і домініканський песо.
Крім того, регулятором була змінена періодичність встановлення офіційного курсу української нацвалюти до азербайджанського манату та саудівського ріалу – з щомісячною на щоденну та з щоденною на щомісячну відповідно.
Інших змін до переліків валют та банківських металів, до яких встановлюється офіційний курс гривні, регулятор не здійснював.
Як пояснюють у НБУ, ці зміни зумовлені зміною обсягів товарообігу між Україною та країнами, чиї валюти входять до зазначених вище переліків.
Так, зазначають у Нацбанку, у зв’язку із змінами офіційний курс гривні до азербайджанського манату, який було встановлено 31 березня, діяв до 28 квітня включно, а курс гривні до саудівського ріалу, встановлений 27 квітня, буде актуальним з 28 квітня до 30 квітня.
Ці зміни затверджено наказом НБУ від 26 квітня № 260-но, який набув чинності 28 квітня 2022 року.
Як повідомляє прес-служба НБУ, оновлення переліків було здійснено відповідно до:
- Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та розрахунком довідкового значення курсу гривні до долара та облікової ціни банківських металів, затвердженим постановою Правління НБУ від 10 грудня 2019 року № 148;
- пунктів 133 та 134 постанови Правління НБУ № 18 від 24 лютого 2022 р. «Про роботу банківської системи в період запровадження військового стану» (зі змінами).
Читайте також: Оплата паркування, знижка на таксі та розстрочка на курси англійської: які додаткові послуги пропонують банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк роз’яснив порядок роботи фінансових установ та системи електронних платежів 2 та 9 травня в умовах воєнного часу.
Коментарі (0)