Уряд перерахував 1,9 млрд грн для компенсації за програмою «5-7-9%»

Це вже четверте фінансування у 2025 році.

Уряд перерахував чергові 1,9 млрд грн на компенсацію відсоткових ставок за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», а також для покриття боргу перед банками за попередні періоди, передає Banker.ua з посиланням на Мінекономіки.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що загальна сума коштів, перерахованих від початку року, сягнула 7 млрд грн.

«У 2025 році ми спостерігаємо зростання інвестиційної активності: лише за перші чотири місяці підприємці залучили 6,8 млрд грн інвестиційних кредитів — це на 80% більше у середньомісячному вимірі, ніж у попередні роки дії воєнного стану. Особливо активно нарощує інвестиції бізнес у зонах високого воєнного ризику — там динаміка зростання майже вдвічі.  Це свідчить, що програма залишається ефективним інструментом стимулювання економіки у надскладних умовах війни», — зазначив заступник міністра економіки Андрій Телюпа.

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» дає можливість отримати до 150 млн грн на інвестиційні проєкти. Її фокус — переробна промисловість, виробництво в зоні високого воєнного ризику та відбудова зруйнованих підприємств, агросектор, енергонезалежність бізнесу. Для зон високого воєнного ризику діє пільгова ставка — 1% річних на інвестиційні цілі протягом перших 2-х років та 5% надалі.

Нещодавно Уряд розширив перелік напрямів, які можуть фінансуватися в межах програми. Агровиробники тепер мають змогу отримати до 150 млн грн на будівництво овочесховищ і картоплесховищ, як і підприємства тваринницької та переробної галузей.

За даними Фонду розвитку підприємництва з початку 2025 року на реалізацію інвестиційних проектів у рамках програми банки видали 27,8 млрд грн. З них 6,8 млрд грн — інвестиційні кредити, 6,4 млрд грн — кредитування в зоні високого воєнного ризику.

Читайте також: Людина вСЕОхоплююча: роль сучасних СЕО у формуванні майбутнього бізнесу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що фінансова система продовжує рух у напрямі розвитку фінансової інклюзії.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)