Україна отримає перший транш за програмою Ukraine Facility від ЄС у березні

Коли документ буде затверджено Урядом, План буде передано на розгляд Європейській Комісії.

Україна очікує отримати перший транш макрофінансової підтримки від ЄС обсягом 4,5 мільярда євро у березні. Про це повідомила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко, передає Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Єврорада підтримала перегляд бюджету ЄС, в якому буде передбачено 50 млрд євро на макрофінансову підтримку України, що має здійснюватися в рамках програми Ukraine Facility впродовж 2024-2027 років.

Свириденко зазначила, що наступним етапом стане визначення фінальних умов програми в рамках тріалогу між Європейською радою, Єврокомісією та Європейським парламентом. Фінальний регламент має ухвалити Європарламент під час пленарної сесії, запланованої на 26-29 лютого 2024 року.

“Ми розраховуємо отримати перший платіж обсягом 4,5 млрд євро вже у березні. Наразі Уряд працює над відповідною угодою про перехідне фінансування спільно з європейськими партнерами. Ми вдячні нашим союзникам за допомогу та довіру до України”, — додала очільниця Мінекономіки.

За її словами, ішення Європейської ради також відображає позитивну оцінку підготовки Плану для Ukraine Facility, яка відбувається за координації Міністерства економіки. Після затвердження регламенту в Європарламенті, відповідні фінальні умови програми буде враховано у Плані.

Коли документ буде затверджено Урядом, План буде передано на розгляд Європейській Комісії.

евро

План для Ukraine Facility передбачає здійснення структурних реформ в державному секторі, проведення низки економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва, а також кроки для розвитку пріоритетних секторів, що можуть забезпечити швидке економічне зростання.

Підтримка в рамках програми надаватиметься щоквартально за виконання визначених у Плані критеріїв щодо проведення передбачених реформ.

Читайте також: Осягаючи новий простір: топ неочевидно корисних гаджетів для бізнесу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Visa запускає вивід коштів з криптогаманців на платіжні картки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)