Підприємцям компенсували 147 млн грн за працевлаштування ВПО

Щоб забезпечити усі запити постраждалих від війни українців, на 2023 рік знадобиться щонайменше $4,3 млрд

Держава вже виплатила 147 млн грн компенсації підприємцям, які взяли на роботу внутрішньо переміщених осіб, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Головний Telegram-канал банкірів

«Понад 8 тис. підприємців отримали від уряду компенсацію за працевлаштування 13,2 тис. українців, які змушені були переїхати з небезпечних регіонів країни. Щоб допомогти переселенцям якнайшвидше налагодити життя на новому місці, забезпечувати себе та свою родину, ми стимулюємо бізнес брати їх на роботу. Окрім того, вони також мають можливість відкрити власну справу в новому регіоні завдяки низці грантових програм від уряду, за якими можна отримати від 50 тис. грн до кількох мільйонів на започаткування й розвиток підприємництва», – зазначила Свириденко.

Програма компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, запроваджена у квітні 2022 року, передбачає надання підприємцям виплат впродовж двох місяців у розмірі 6500 грн за кожного працевлаштованого з числа ВПО.

Згідно з умовами програми, компенсація надається роботодавцю, який взяв на роботу ВПО із заробітною платою не меншою за мінімальну (6500 грн), перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подав податкову звітність за четвертий квартал 2021 року, або весь 2021 рік.

Читайте також: Володимир Мудрий, ОТП Банк: «Сьогодні основним драйвером підтримки бізнесу є державні кредитні програми»

Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт із внутрішньо переміщеною особою, зареєструвати дані про неї на порталі “Дія” та подати заявку на отримання компенсації разом із документами, що підтверджують виплату зарплати та відрахування.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Міністерство фінансів розмістило на аукціоні облігації на 3,6 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)