Міжнародна підтримка посилює фундамент для макроекономічної стабільності України

Значна міжнародна фінансова підтримка залишається запорукою контрольованості макроекономічних ризиків.

Завдяки надходженням коштів від партнерів та послідовній політиці Національний банк зміг зберегти стійку ситуацію на валютному ринку та контроль за інфляційними процесами, що посприяло зниженню ставок в економіці, передає Banker.ua з посиланням на звіт про фінансову стабільність від НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що країни G7 досягли принципової домовленості про пакет фінансової допомоги Україні обсягом близько $50 млрд за рахунок прибутків від знерухомлених суверенних російських активів. Водночас поступ у проведенні запланованих реформ сприяє вчасному надходженню пакетів фінансової допомоги від ЄС, МВФ та інших кредиторів.

В НБУ додають, що економіка України в цілому зберігає стійкість до воєнних шоків. Її підтримують також кроки уряду для поступового скорочення дефіциту бюджету. Однак ризики посилилися: вища інтенсивність бойових дій, руйнування енергетичної інфраструктури, дефіцит електроенергії та брак кваліфікованого персоналу погіршили очікування бізнесу.

Підприємства відкладають плани з нарощування виробництва та інвестицій, а попит на кредити бізнесу залишається помірним. Водночас зростання доходів населення в цілому підживлює споживчі настрої та створює передумови для зростання роздрібного кредитного попиту. Сповільнення інфляції сприяло подальшому зниженню процентних ставок в економіці.

Читайте також: На грані чи на грант: як міжнародні грантові програми сприяють розвитку українського бізнесу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що зниження ринкових ставок буде поступовішим.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)