Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Підвищення суми гарантованого відшкодування: у ФГВФО розставили всі крапки над «i»
У ФГВФО розповіли, коли гарантовану суму буде підвищено до 400 000, а коли – до 600 000 гривень.
Суму гарантованого відшкодування в Україні буде підвищено, щойно буде прийнято у другому читанні та підписано Президентом законопроект №5542-1, повідомляє Banker.ua з посиланням на публікацію прес-служби ФГВФО.
У ФГВФО нагадують, що питання підвищення суми гарантованого відшкодування в Україні назріло давно, і особливо актуальним стало у період з 2014 по 2017 рік, коли внаслідок кризи відбулася серйозна девальвація національної валюти.
Як зазначають у Фонді, Закон «Про систему гарантування вкладів фізосіб», ухвалений у 2012 році, передбачає суму відшкодування для вкладника в одній банківській установі на рівні не менше ніж 200 000 гривень.
І ключовим бар’єром для підвищення гарантованої суми стали боргові зобов’язання ФГВФО, що виникли під час кризи 2014-2017 років.
Так, нагадують у Фонді, у зазначений період половина банків, що існували в країні, була визнана НБУ неплатоспроможними, після чого фінустанови перейшли під управління ФГВФО, який повинен виплатити вкладникам банкрутів «гарантовані» 94 млрд грн.
На той час обсягу коштів, які були акумульовані Фондом, для повної та своєчасної виплати було б недостатньо, оскільки ФГВФО мав лише 7 млрд гривень.
Так, з метою здійснення гарантованих виплат Фонд здійснив запозичення під 9,99-14% у Нацбанку та Міністерства фінансів. Сума, залучена ФГВФО, склала 80 млрд грн.
Зараз Фонд виплатив борг НБУ і частково розрахувався з Міністерством, при цьому поточне боргове навантаження у ФГВФО називають таким, що загрожує стійкості системи гарантування. Для її зниження було представлено проєкт закону №5542-1, який передбачає реструктуризацію боргу ФГВФО та підвищення суми гарантованого відшкодування.
Коли документ, ухвалений у першому читанні, буде проголосовано у другому та підписано главою держави, гарантовану суму збільшать до 400 000 гривень, а з 1 січня 2023 року – до 600 000 грн, заявляють у Фонді.
Читайте також: Зі страховкою куди завгодно: які страхові поліси можна оформити в українських банках
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що понад 3,5 млрд гривень направили банкноти фінустанови на адресу своїх кредиторів у 2021 році: у рамках позачергового погашення банки виплатили майже 1 300 млн гривень.
Коментарі (0)