Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Радник президента допустив підвищення облікової ставки НБУ до 30%
Настав час скасування в Україні фіксованого курсу та переходу до ринкового, зазначає експерт.
Радник президента з економічних питань Олег Устенко припускає підвищення облікової ставки НБУ до 30%. Про це він заявив в інтерв’ю РБК-Україна, повідомляє Banker.ua.
За словами Олега Устенка, темпи економічного зростання в Україні знижені через вторгнення агресора та ведення на території країни бойових дій і в поточних умовах НБУ робить спроби придушити інфляцію.
«Наскільки вони можуть її притиснути? Я вважаю, що вони мають довести інфляцію до рівня близько 15% і це тоді буде повною перемогою в цьому напрямі», – зазначає експерт.
При цьому, додає він, додаткове підвищення облікової ставки НБУ зараз навряд чи буде корисним. У режимі облікової ставки на рівні 25% було б доцільно залишатися протягом щонайменше 1-1,5 місяців, після чого варто було б оцінити показники інфляції.
«Якщо інфляція не дійде до рівня 15%, тоді знову потрібно переходити до заходів у відповідь і знову збільшувати ставку, але вже не так драматично – з 25% її можна буде підняти до 30%», – зазначає Олег Устенко.
Крім того, на думку радника президента з економічних питань, настав час скасування в Україні фіксованого курсу та переходу до ринкового.
«Який сенс тримати два курси одразу? Тобто ми зараз перебуваємо в умовах, коли Нацбанк начебто фіксує курс 29,25 грн/$, а, з іншого боку, є курс, який ми бачимо на реальному ринку, що знаходиться в межах щонайменше від 33 до 36 грн/$», – зазначає Устенко.
На його думку, відмова від фіксованої частини курсу забезпечить корекцію того ринкового курсу, який є актуальним сьогодні.
«Він (курс – прим.ред.) трішки знизиться, і спред буде меншим, ніж той, який ми зараз бачимо», – зазначає експерт, додаючи, що НБУ вже зробив можливе і неможливе для того, щоб фінансова система вистояла в перші дні, тижні та місяці війни.
Читайте також: Безкоштовний бізнес-рахунок у ЄС: чим корисний українцям новий сервіс від ELPASO
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Олега Устенка, наразі гострої потреби у новій програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом Україна не має.
Коментарі (0)