Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Діятимуть оновлені підходи до розкриття інформації про рівень непрацюючих кредитів
Запроваджені зміни не матимуть значного впливу на обсяг непрацюючих кредитів у банках.
Банки визначатимуть непрацюючі активи відповідно до запроваджених змін до положення про організацію процесу управління проблемними активами в банках України, які набрали чинності з початку 2025 року, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Нацбанку.
Зазначається, що до непрацюючих активів банку, крім тих, для яких встановлено ознаку дефолту відповідно до пруденційних вимог положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, належатимуть:
- придбані або створені знецінені фінансові активи;
- реструктуризовані активи, за якими після припинення їх визнання непрацюючими банк здійснив повторну реструктуризацію та/або за якими наявне прострочення погашення боргу більше 30 календарних днів.
Водночас запроваджені зміни не матимуть значного впливу на обсяг непрацюючих кредитів у банках із огляду на виважені підходи фінансових установ до оцінки ризиків та хорошу якість кредитного портфеля. Водночас ці новації приведуть статистику непрацюючих кредитів у відповідність до європейських підходів, що підвищує прозорість вітчизняного фінансового сектору.
Відповідно до цих змін Національний банк оновив вимоги до опублікування банками інформації про показники їх діяльності. Це сприятиме збереженню прозорості та доступності інформації про рівень непрацюючих кредитів для споживачів їхніх послуг та інших зацікавлених сторін.
Відповідні зміни було внесено постановою правління Національного банку України від 9 січня 2025 року № 3.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в Україні гривню можуть прив’язати до євро.
Коментарі (0)