Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Пілотний випуск е-гривні: у НБУ розкрили подробиці
Пілотний випуск е-гривні буде реалізовано на базі затвердженої концепції цифрових грошей НБУ.
Тестування цифрової гривні продовжується: НБУ у співпраці з низкою держструктур вивчає оптимальні характеристики е-грошей, архітектуру їхнього випуску, юз-кейси та інші нюанси, пов’язані з реалізацією цього проєкту. Про це в інтерв’ю FinClub розповів заступник голови Нацбанку Ярослав Матузка, повідомляє Banker.ua.
За словами заступника голови НБУ, тестування цифрової гривні з метою визначення необхідності широкомасштабної її емісії продовжується.
Сьогодні регулятор у співпраці з низкою структур, серед яких Мінцифри, Мінфін, ДПСУ, Мінсоцполітики, Держфінмоніторинг та Держказначейство, вивчає оптимальні характеристики цифрової гривні та інші нюанси, пов’язані з реалізацією цього проєкту.
«Першим етапом проєкту має стати розробка концепції цифрових грошей НБУ», – зазначає Ярослав Матузка, додаючи, що йдеться про дослідно-аналітичну роботу, в результаті якої Нацбанк отримає певну бізнес-модель, технологію, дизайн, архітектуру та бухгалтерську модель, а також проаналізує вплив е-гривні на монетарну політику та фінансову стабільність.
Потім, додає він, на базі затвердженої концепції та після розробки необхідних регуляторних та нормативно-правових актів буде реалізовано пілотний випуск та протестовано використання е-гривні у відкритій екосистемі.
«Це, зокрема, допоможе проаналізувати ефекти від випуску цифрових грошей центробанку та ухвалити рішення про повноцінний випуск», – зазначають у НБУ.
Читайте також: «Прокачати» себе і вміти чекати: правила та поради з інвестицій від Дмитра Карпіловського
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку заступника міністра цифрової трансформації, який відповідає за розвиток IT-сфери Олександра Борнякова, впровадження е-гривні дозволить НБУ краще контролювати обіг коштів в економіці, допоможе спростити грошові перекази та створить можливість використання смарт-контрактів.
Коментарі (0)