Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Чи загрожують «погані кредити» платоспроможності банків: в НБУ зробили заяву
Через те, що банкам заборонили штрафувати боржників під час карантину, частка проблемних кредитів в сегменті споживчого кредитування зросла, зазначають в НБУ.
NPL сьогодні не загрожують платоспроможності банків: фактично весь ризик, пов’язаний з «поганими кредитами», вже покрито резервами і капіталом більш ніж на 90%. Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко, передає Banker.ua.
За словами глави НБУ, гривневий корпоративний портфель українських банків протягом перших шести місяців 2020 року скоротився на 7% рік до року, в той час як валютний – майже на 9%.
«Головна причина – повернення кредитів великими компаніями, адже на тлі коронакризи потреба в оборотних коштах знизилася», – пояснює Кирило Шевченко.
У той же час, додає голова Нацбанку, останнім часом ситуація почала змінюватися, і корпоративний портфель трохи збільшився: приріст гривневих кредитів фізособам становив 0,4%, а бізнесу – +1,5%. Що ж стосується іпотеки, то в липні обсяги видач перевищили докризові показники, і частково це вдалося реалізувати за рахунок відкладеного попиту.
При цьому, додає глава НБУ, частка проблемних кредитів в сегменті споживчого кредитування під час карантину зросла – переважно через те, що банкам заборонили штрафувати боржників в цей період.
У той же час, за словами Кирила Шевченка, NPL не несуть загрози для платоспроможності банків: фактично весь ризик, пов’язаний з «поганими кредитами», вже покрито резервами і капіталом більш ніж на 90%.
«Фактично, що зараз потрібно – працювати з позичальниками для будь-якого способу врегулювання», – зазначає глава Нацбанку.
За його словами, Радою фінансової стабільності було затверджено програму по зниженню NPL, і зараз регулятор проводить зустрічі з наглядовими радами держбанків з метою її реалізації.
Читайте також: Іпотека готується до ривка: опитування банкірів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами керівника НБУ, зниження регулятором облікової ставки до 6% ще не повністю відбилося на банківських ставках за депозитами. Кирило Шевченко прогнозує, що слідом за зниженням ставок за депозитами очікується і зниження кредитних ставок.
Коментарі (0)