В Україні може зрости попит на споживче кредитування: в «Юнекс банку» назвали умову

Пільгові кредити – це багато в чому штучна тема, яка живе за рахунок субсидій, зазначає Іван Світек.

У міру зростання ВВП в Україні збільшуватиметься попит на споживче кредитування. Такий прогноз в ексклюзивному інтерв’ю журналу Banker озвучив глава правління «Юнекс банку» Іван Світек.

За словами співрозмовника видання, в гігантський бум кеш-кредитів, який спостерігався в Україні 15 років тому, він не вірить.

«Але у міру зростання таких об’єктивних показників, як ВВП, який поки що в Україні вкрай низький, буде зростати і попит на споживче кредитування», – прогнозує Іван Світек.

Плюс, зазначає банкір, клієнти готові платити за зручність.

«Наприклад, коли класичний банк видає кредит під 50% річних, і є PDL-компанії, які пропонують кредит під 500% річних, все одно є люди, які готові брати кредит в PDL-компанії, тому що це швидше і зручніше», – констатує співрозмовник журналу Banker.

Головний Telegram-канал банкірів

На думку Івана Світека, бум PDL – це epic fail класичних банків.

«Зараз такі компанії дивляться в бік придбання банків або інтеграції PDL-продукту в банківську інфраструктуру, але це непроста тема. Тут як в медицині: є два лікаря, але у них різні спеціалізації, і спільного між ними нічого немає. Так само з банками і PDL-компаніями. Навіть якщо у останніх класна клієнтська база, далеко не факт, що вони зможуть її монетизувати в банківському сегменті», – пояснює глава Правління «Юнекс банку».

Що ж стосується відновлення попиту на такі продукти, як автокредити та іпотека, то в таку перспективу Світек поки не вірить.

«Пільгові кредити – це багато в чому штучна тема, яка живе за рахунок субсидій, допомоги держави. Якщо фондування коштує 12%, то як кредит може бути дешевше?», – додає він.

Читайте також: Інсайти Петра Чернишова

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в НБУ анонсували зростання прибутковості депозитів на тлі недавнього підвищення облікової ставки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)