Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Порушення фінмоніторингу та валютного законодавства: у НБУ розповіли, хто «провинився» у жовтні
У Нацбанку розповіли, стосовно яких фінустанов та за які порушення вживав заходи впливу у жовтні.
Минулого місяця за результатами валютного нагляду та нагляду у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів НБУ застосував заходи впливу до 2 банків та 14 небанківських фінустанов, передає Banker.ua.
Так, у жовтні письмове застереження за неналежну перевірку окремих клієнтів, а також за неналежне застосування у своїй діяльності ризик-орієнтованого підходу та неповне виконання обов’язків з розробки, впровадження та оновлення окремих внутрішніх документів банку з питань фінмоніторингу, письмове застереження отримав «БТА банк».
На тлі порушення, пов’язаного з відсутністю запобігання проведенню за дорученням клієнта валютної операції, яка не відповідає вимогам валютного законодавства, а також за ненадання регулятору інформації про окремі валютні операції попередження надійшло на адресу АТ «Сбербанк».
Крім того, через порушення терміну реєстрації фінансової операції, що підлягає фінмоніторингу, на 13 600,00 гривень було оштрафовано страховика «АСКО ДС», а через неналежне виконання обов’язку повідомляти спеціально уповноважений орган щодо відомостей про суб’єкт первинного фінмоніторингу письмове попередження отримав ломбард «Перший».
За ненадання НБУ звітності, інформації та копій документів, необхідних для здійснення нагляду у сфері фінмоніторингу, попередження у письмовому вигляді отримали фінансові компанії «Фінпром», «Фінком кредит» та «Акорд», а також ТОВ «Інвестмент корпорейшн», ТОВ «Діамант фінанс», ТОВ «Волинська факторингова компанія», ТОВ «Фін капітал», ПЗ «Ломбардія «Ломбард» та ТОВ «КК «Хлібний край інвест».
За ненадання звітності з питань фінмоніторингу письмове застереження отримала компанія «Центр фінансового лізингу», а за невиконання обов’язку з постійного формування та ведення в електронному вигляді переліку клієнтів із встановленими/переоціненими фінустановою рівнями ризику ділових відносин з такими клієнтами попередження було спрямоване на адресу фінкомпанії «Форза».
Читайте також: «Прокачати» себе і вміти чекати: правила та поради з інвестицій від Дмитра Карпіловського
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що до трійки найприбутковіших банків України за результатами І-ІІІ кварталів 2021 року увійшли «Приватбанк», «Райффайзен Банк» та «Сбербанк».
Коментарі (0)