Потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2025 рік забезпечено

доллар

Україна має бути фінансово підготовлена до будь-яких сценаріїв у наступному році.

Міністр фінансів України Сергій Марченко виступив на зустрічі фінансового блоку країн G7 під час робочого візиту до Вашингтона в межах Весняних зборів МВФ та Світового банку, де заявив, що потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2025 рік забезпечено. Про це передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що у заході взяли участь міністри фінансів та голови центробанків країн – членів G7, керівництво МВФ, Світового банку та Європейської комісії.

“У поточному році бюджетна підтримка від ключових партнерів складає 16,8 млрд доларів США. Завдяки нашій злагодженій співпраці, потреби у зовнішньому фінансуванні на поточний рік повністю забезпечено. Водночас маємо залишатися фінансово підготовленими до будь-якого розвитку подій. За будь-яких умов, в 2026 році, міжнародна підтримка залишається критично важливою для збереження фінансової стабільності, відновлення економіки та залучення іноземних інвестицій”, – заявив Марченко.

Міністр фінансів відзначив реалізацію механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) обсягом 50 млрд доларів  США. Це кошти, які погашатимуться та обслуговуватимуться за рахунок доходів від заморожених активів Росії.

Україна вже уклала відповідні угоди з країнами G7 та Єврокомісією. Кошти надходять до державного бюджету стабільно й передбачувано.

Наступним кроком має стати повна конфіскація суверенних активів країни-агресора. І, як підкреслив Марченко, це можливо зробити за умови політичного рішення країн G7.

У Мінфіні нагадують, що потреба у зовнішньому фінансуванні у 2025 році залишається значною і складає 39,3 млрд доларів США.

Читайте також: Голова правління СГ «ТАС» Павло Царук: «Мрії збуваються. Головне – мріяти і хотіти!»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Фонд гарантування вдосконалює процес виплати гарантованої суми.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)