Правління НБУ зберегло облікову ставку на рівні 13%

Це рішення в поєднанні з підтриманням стійкості валютного ринку дасть змогу зберегти контроль над інфляційними очікуваннями, сповільнити інфляцію наступного року та надалі повернути її до цілі 5%.

Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 13%, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

Упродовж останніх місяців інфляція очікувано зростала, але дещо швидшим темпом, ніж прогнозувалося. У вересні темпи зростання цін пришвидшилася до 8,6% р/р. За  оцінками НБУ, інфляція продовжила зростати в жовтні.

У наступні місяці ціновий тиск зберігатиметься через подальший вплив факторів з боку пропозиції продовольчих товарів, розширення бюджетних видатків, високі темпи зростання заробітних плат та збільшення енергодефіциту під час опалювального сезону.

Оновлений прогноз НБУ передбачає, що у 2024 році інфляція пришвидшиться до 9,7%, проте вже наприкінці 2025 року сповільниться до 6,9% і повернеться до цілі НБУ 5% у 2026 році.

Для протидії ціновому тиску НБУ з липня призупинив пом’якшення процентної політики. Це підтримало інтерес до гривневих заощаджень, ставки за якими наразі забезпечують належний захист від інфляційного знецінення. Так, восени відновився приплив строкових депозитів населення в гривні, надалі збільшувалися вкладення у ОВДП у національній валюті.

Захист гривневих заощаджень від інфляції залишається одним із ключових завдань НБУ. Його виконання сприятиме обмеженню тиску на валютному ринку та збереженню міжнародних резервів. НБУ компенсуватиме структурний дефіцит валюти у приватному секторі та згладжуватиме надмірні курсові коливання.

Оновлений прогноз НБУ передбачає триваліше утримання облікової ставки на рівні 13% – щонайменше до літа 2025 року. В разі подальшого зростання цінового тиску понад прогноз та загрози розбалансування інфляційних очікувань НБУ буде готовий посилити процентну політику та застосовувати додаткові монетарні заходи.

Читайте також: «Надійність та інновації – основа нашого успіху». Георгій Шейко про зростання KИТ Group, FinTech і розвиток інновацій у фінансових сервісах

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк ініціює Всеукраїнське тестування з фінансової грамотності.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)