Українські банкіри назвали причини зміцнення гривні

У короткостроковій перспективі курс долара в Україні навряд чи опуститься нижче позначки 26 грн/$, прогнозують експерти.

Нинішнє зміцнення української нацвалюти триває за рахунок пропозицій від IT-сфери, а також виручки аграріїв і металургів. Таку думку в коментарі РБК-Україна висловив Антон Курінний – головний дилер департаменту казначейства та фінансових ринків «ОТП Банку», передає Banker.ua.

На думку представника «ОТП Банку», гривня зростає за рахунок виручки аграріїв і металургів, а також пропозицій від IT-сфери.

«Зараз ринку не вистачає попиту, щоб підрости, а впасти поки не дає регулятор», – зазначає в коментарі Антон Курінний, додаючи, що більш швидкому зміцненню курсу сприяла також зміна підходу регулятора до викупу валюти в ЗВР.

У той же час, говорить експерт, уже в середині цього місяця регулятор дав зрозуміти, що почне стримувати надмірне зміцнення шляхом інтервенцій, і протягом першого тижні жовтня купив понад $225 млн.

Головний Telegram-канал банкірів

Директор департаменту казначейства «Ідея Банку» Ярослав Кабін, в свою чергу, зазначає, що пропозиція валюти сьогодні помітно перевищує попит, і лише «стараннями НБУ» курс не просів ще нижче.

При цьому, додає він, незважаючи на те, що іноземні інвестори активізувалися з купівлею валюти за гривню, отриману від погашення облігацій внутрішньої держпозики, це поки не спричинило впливу на курсову динаміку.

На думку трейдера групи ICU Віталія Сівача, регулятор в перспективі буде лише нарощувати купівлю, перешкоджаючи зміцненню курсу гривні нижче 26 грн/$ в короткостроковій перспективі.

Читайте також: Бувай, папір: як українські банки використовують сервіс «Дія»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом, що міститься в жовтневому World Economic Outlook, курс гривні до долара за підсумками 2021 року становитиме 27,52 грн/$. Дана оцінка перевершує очікування аналітиків Фонду, озвучені в квітні: тоді МВФ прогнозував курс на рівні 27,98 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)