Через примусову реструктуризацію іпотеки банки втратять 10 млрд грн – НАБУ

На сьогоднішній день банкам не сплатили валютну іпотеку 9 тисяч позичальників, зазначають в Нацбанку.

Збитки українських банків від примусової реструктуризації валютної іпотеки сягнуть 10 млрд гривень. Про це під час круглого столу на FinClub заявила виконавчий директор Незалежної асоціації банків Олена Коробкова, передає Banker.ua.

За словами Олени Коробкової, в червні 2009 року, перед тим, як надання валютних позик потрапило під заборону, портфель кредитів фізосіб в іноземній валюті сягнув $24,5 млрд.

«Найбільше кредитів видали іноземні банки – $15 млрд. Українські приватні банки, разом з «ПриватБанком» на той момент – $8 млрд», – зазначає виконавчий директор НАБУ, додаючи, що потім 101 фінустанова з 182, які працювали на той момент, перейшла в управління Фонду гарантування вкладів фізосіб, і портфель валютних кредитів фізосіб цих банків сягнув $5,1 млрд.

Олена Коробкова вважає, що збитки українських банків від примусової реструктуризації валютної іпотеки сягнуть 10 млрд гривень.

У той же час, за словами старшого економіста управління аналізу системних ризиків департаменту фінансової стабільності Нацбанку Олени Шмігель, оцінювати очікуваний збиток від законопроекту № 4475 виходячи лише з кількісних оцінок недостатньо, адже, крім очікуваних збитків, є вже понесені.

Алена Шмігель зазначає, що на сьогоднішній день банкам не сплатили валютну іпотеку 9 тисяч позичальників.

«На кінець лютого портфель валютної іпотеки на балансах банків досягав майже 15 млрд грн. І переважна більшість таких кредитів – понад 90% – були видані в доларі», – зазначають в НБУ, констатуючи, що доларової іпотеки на балансах банків було майже на $500 млн.

Читайте також: Анна Онищенко: «Сила українського фінансового ринку – у швидкості реакції»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що український парламент узаконив реструктуризацію боргів за валютними споживчими кредитами, затвердивши конвертацію всіх валютних позик населення в гривню, а також продовжив мораторій на стягнення майна громадян, яке надано в якості забезпечення за кредитами в іноземній валюті.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)