Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У «Приватбанку» назвали ключовий стримуючий фактор програми «5-7-9%»
Існує мінімум 2 способи «змусити» програму «5-7-9%» запрацювати в масовому режимі, зазначають в «ПриватБанку».
Багато хто з клієнтів самі відмовляються від участі в «5-7-9%» через численні вимоги, що висуваються в рамках програми. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів прес-секретар «ПриватБанку» Олег Серьга.
За словами нашого співрозмовника, ключовим стримуючим фактором програми «5-7-9%» є обмеження «максимально можливої ставки для банку» на рівні тримісячного UIRD + 3.5%, яка змушує банки кредитувати клієнтів тільки з умовою надання застави.
«Це дуже ускладнює процес кредитування: так, з більш, ніж 10 000 «лідів» (згод клієнтів до початку розгляду проекту фінансування за програмою «5-7-9%») банк отримав повні пакети документів менше, ніж від 2 тисяч клієнтів (менше, ніж від кожного п’ятого), а позитивні рішення поки прийняв менш ніж по 250 клієнтах. По інших же виявилися складнощі із заставою або невідповідність фінансових показників (а значна частина клієнтів сама відмовилася від розгляду, з огляду на численні вимоги за програмою)», – пояснює експерт.
Прес-секретар «ПриватБанку» також звертає увагу на те, що за програмою «5-7-9%» заборонено фінансувати або рефінансувати лізинг.
«А це програма, за якою у банку поки найбільш опрацьована технологія, і банк приймає рішення по таких кредитах в середньому менш, ніж за 4 дні», – констатує Олег Серьга.
Зараз, за словами співрозмовника Banker.ua, «ПриватБанк» в рамках «5-7-9%» активно працює за новими програмами: рефінансування існуючої заборгованості і фінансування оборотного капіталу клієнтів.
По кожній з цих програм, додає представник фінустанови, в роботі заявки від декількох сотень клієнтів.
«Але для того, щоб програма запрацювала в масовому режимі, потрібні або перегляд обмежень по «максимально можливій ставці для банків», або дієвий механізм державних «портфельних гарантій» в розмірі не менше 80% від суми кредитів, що дозволить включити в програму також і «беззаставні» кредити, наприклад, програму «КУБ», по якій ПриватБанк минулого року видав близько 30 000 беззаставних кредитів клієнтам МСБ з середньою сумою близько 130 000 гривень та середнім таймингом видачі до 2-х днів», – додає Олег Серга.
Читайте також: Виграють усі: як Укрпошта планує стати банком, і що це означає для всього банківського ринку
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами прес-секретаря «ПриватБанку» Олега Серьги, за період карантину загальний трафік обслуговування у відділеннях фінустанови впав на 60%. У той же час, трафік платежів в Приват24 виріс на 30%, а обсяги оплат покупок картами – на 34%.
Коментарі (0)