У «Приватбанку» розповіли, скільки втратить бюджет через законодавче регулювання вартості еквайрингу

Через неринкове регулювання вартості еквайрингу «Приват» втрачатиме до 5,3 млрд гривень прибутку щорічно.

Якщо Верховна Рада проголосує за неринкове регулювання інтерчейндж і комісії еквайрингу, щорічні втрати держбюджету складуть мінімум 4 млрд на рік, передає Banker.ua з посиланням на матеріали, опубліковані прес-службою «ПриватБанку».

Ухвалення законопроектів стосовно неринкового механізму регулювання інтерчейндж і комісії еквайрингу коштуватиме держбюджету близько 4 млрд на рік, попереджає заступник голови «ПриватБанку» Разван Мунтеану.

Що ж стосується втрат самої фінустанови, то неринкове регулювання вартості еквайрингу, яке, зазначає банкір, лобіюються великими торговими компаніями, «з’їдатиме» до 5,3 млрд гривень прибутку «Привату» щорічно.

Держава, як власник «ПриватБанку», втрачатиме через це 3,3 млрд гривень дивідендів щороку, каже Разван Мунтеану.

Крім того, додають в банку, даний крок може спровокувати значне падіння кількості й обсягу безготівкових операцій: за підрахунками Мунтеану, показник може скоротитися з 55,2% до 25,6%. У той же час, обсяг готівкових операцій зросте, що «зведе нанівець зусилля держави щодо фіскалізації бізнесу», кажуть в «ПриватБанку».

Таким чином, «ПриватБанк» та інші провідні фінустанови категорично проти «неринкового регулювання одного з найбільш розвинених в Україні банківського і платіжного ринків».

На думку банкірів, «еволюційний і гармонійне» регулювання ринку еквайрингу має здійснюватися банками і платіжними системами.

Читайте також: Анна Лаєвська: «Ми будуємо комплекс для життя, який буде наповнений змістом та творчістю»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в системі Privat24 з’явився розділ «Ваш рік в Приват24», в якому користувачі мобільного банку зможуть отримати інформацію про свою фінансову активність за рік.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)