Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Рада підтримала підвищення гарантованої суми вкладів і схвалила приєднання «Ощадбанку» до ФГВФО
Проблему боргів, що накопичилися в результаті здійснення виплат гарантованого відшкодування 2 мільйонам вкладників збанкрутілих банків в 2014-16 роках, нарешті, буде вирішено, сподіваються в ФГВФО.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №5542-1, що передбачає приєднання «Ощадбанку» до Фонду гарантування вкладів, реструктуризацію боргу ФГВФО і плавне підвищення гарантованих виплат до 600 000 гривень, передає Banker.ua.
Ухвалення в першому читанні законопроекту № 5542-1, метою якого є внесення змін до ЗУ про забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізосіб, схвалили 235 народних обранців.
Як зазначають в ФГВФО, прийняття документа дозволить Фонду, врешті-решт, вирішити проблему боргів, що накопичилися в результаті виплат гарантованого відшкодування 2 млн вкладників збанкрутілих банків. Сума, яку отримали клієнти фінустанов, що збанкрутіли під час кризи 2014-16 років, становить 90 млрд гривень, нагадують в ФГВФО.
У Фонді також зауважують, що законопроект, що було прийнято сьогодні в першому читанні, передбачає як реструктуризацію боргів ФГВФО, так і підвищення суми гарантованих виплат вкладникам спочатку до 400 000 гривен, а після – до 600 000 гривен.
Плюс прийняття закону забезпечує плавне набуття державним «Ощадбанком» статусу банку-учасника системи гарантування вкладів.
Документ, як очікується, гармонізує українське законодавство в сфері функціонування системи гарантування вкладів з законодавством ЄС та дозволить досягти необхідного рівня забезпеченості Системи.
Читайте також: Інсайти Петра Чернишова
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Верховна Рада проголосувала в другому читанні за законопроект №4367, ухвалення якого наближає банківську систему України до європейських вимог і є однією з умов отримання другого траншу МВФ в рамках програми stand-by.
Коментарі (0)