ФГВФО поставив на паузу продаж активів банкрутів: названо терміни

ФГВФЛ

Фонд продовжує працювати у штатному режимі та виконувати свої ключові функції.

Фонд гарантування вкладів фізосіб поставив на паузу продаж активів збанкрутілих фінустанов: відновити реалізацію майна банкрутів ФГВФО планує з 1 червня 2022 року, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали ЕП.

За словами голови ФГВФО Світлани Рекрут, до 1 червня Фонд гарантування не виставлятиме на продаж активи банків, виведених з ринку. Також Організація призупинила прийом громадян.

При цьому, зазначає директор-розпорядник Фонду, ФГВФО продовжує працювати у штатному режимі та виконувати ключові функції.

Що стосується рішення про призупинення продажу активів, то, за словами Рекрут, насамперед керівництво Фонду має намір з’ясувати, чи існує на них попит.

«Ми повинні їх (активи – прим.ред.) продати за найвищою ціною. З урахуванням якості активів, що залишилися, 1,5 місяця нічого не зіпсують», – констатувала Світлана Рекрут.

Крім того, через неможливість повноцінного переоформлення угоди – сьогодні не працюють реєстри – необхідності здійснювати «незрозумілі хаотичні рухи» на сьогоднішній день немає.

За словами голови Фонду, ФГВФО виконує всі дії щодо судово-претензійної роботи – тобто все, що потрібно для збереження активів та виконання первинної функції щодо вкладників та кредиторів.

Головний Telegram-канал банкірів

Що ж до поточного стану банківської системи України, то Світлана Рекрут зазначає, що після коронакризи банківський сектор «зайшов» у війну, будучи набагато «міцнішим і потужнішим» завдяки як пруденційному нагляду, так і роботі самої системи.

«У 2014-2016 роках з ринку пішли слабкі банки, а залишилися сильні, які продовжували нарощувати свою міць», – зазначила експерт, вказуючи, що всі кроки, які роблять Нацбанк і ФГВФО, спрямовані на збереження стабільності банківської системи.

кошелек

Читайте також: Страхування кредитних ризиків – сучасна потреба українського бізнесу, що розвивається

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що відсотки на суму 62,5 млрд гривень, що накопичилися за кредитом ФГВФО, виплачуватимуться за рахунок стягнень з осіб, пов’язаних із банкрутами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)