Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Продаж валюти в Україні: навіщо Нацбанк зняв курсові обмеження
У НБУ вигадали, як підвищити ефективність готівкового ринку та зменшити коливання обмінного курсу.
Нацбанк зняв обмеження на курс продажу валют: дана ініціатива має на меті покращити умови роботи легальних суб’єктів ринку, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби НБУ.
З 21 травня в Україні знято обмеження на встановлення курсу, за яким банки можуть продавати клієнтам готівкову валюту. До ухвалення відповідного рішення курс не мав відхилятися від офіційних значень більш ніж на 10%.
Крім того, регулятор скасував обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують кошти в нацвалюті з рахунків клієнтів при розрахунку гривневими картками за кордоном.
За словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, ініціатива, спрямована на зняття обмежень на встановлення курсів, за якими банки продають валюту населенню, покликана покращити умови роботи легальних учасників ринку, зробити валютний ринок стійкішим і скоротити амплітуду курсових коливань.
«Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегменту та зменшенню обсягу нелегальних операцій», – зазначають у Нацбанку.
Також із метою захисту міжнародних резервів України з 21 травня тимчасово зменшено щомісячний ліміт на зняття за кордоном коштів із гривневих рахунків, які були відкриті в українських банках. Якщо раніше ліміт становив 100 000 гривень, то на сьогоднішній день його зменшено до 50 000 гривень в еквіваленті.
Цей крок, як пояснюють у НБУ, дозволить зменшити ризики непродуктивного відтоку капіталу з країни, а також скоротити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень.
Серед нововведень, що діють з 21 травня, заборона проведення банками операцій, що порушують обмеження, введені центробанком, а також на переказ коштів з метою надання кредитів нерезидентам (за винятком фінустанов).
Крім того, банкам не дозволяється видавати позики юрособам у гривні для погашення кредитів в іноземній валюті та змінювати валюту виконання кредитних угод, підписаних із юрособами (за винятком банків), із іноземної валюти на гривню.
Відповідні зміни також покликані обмежити можливості непродуктивного відтоку капіталу та зберегти золотовалютні резерви на достатніх рівнях.
При цьому, зазначає прес-служба Національного банку України, офіційний курс гривні до долара залишається фіксованим – на рівні 29,25 грн/$. Незмінними також залишаються обмеження встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку.
Читайте також: Швидке реагування: як банки організували роботу у воєнних умовах (опитування, частина 1)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк утримуватиме фіксований курс доти, доки переваги фіксації перевищуватимуть її недоліки.
Коментарі (0)