Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Продаж землі с/г призначення: банкіри пояснили, чому масового кредитування в Україні не буде
Банки відмовляються кредитувати спекулятивні угоди, в рамках яких інвестор виходить на ринок з метою заробити на купівлі-продажу.
Кожен бажаючий навряд чи отримає кредит на купівлю землі с/г призначення. Про це під час круглого столу на FinClub заявив член правління «Агропросперіс Банку» Сергій Козлов, передає Banker.ua.
За словами Сергія Козлова, «Агропросперіс Банк» планує видавати кредити на купівлю землі сільськогосподарського призначення тим, хто планує на ній працювати, тому кожен бажаючий навряд чи зможе отримати подібне фінансування.
«Ми не будемо кредитувати спекулятивні угоди, коли інвестор виходить на ринок з метою заробити на купівлі-продажу», – зазначають у фінустанові.
У банку «Кредит Дніпро» в якості обов’язкової умови надання таких кредитів вказують укладення договору оренди з агровиробників, оскільки це дозволить «оцінити грошовий потік, одержуваний інвестором», на основі якого розраховується погашення кредиту.
«Ще не фінансуємо «я просто хочу купити землю», – зазначила Тетяна Поплавська з банку «Кредит Дніпро».
В «Укргазбанку», в свою чергу, заявляють, що кейс кредитування фізосіб на придбання і під забезпечення цієї ж землею помітно звужує коло потенційних платоспроможних позичальників.
«Якщо ми говоримо, що видаємо кредит фізособі, то ми візьмемо до уваги платоспроможності саме фактичні доходи цієї фізичної особи», – пояснює Віталій Годун, який очолює управління розвитку продуктів «Укргазбанку».
Так, за словами банкіра, якщо директор агрофірми виступає найманим працівником, то його доходи можуть прийматися в розрахунок платоспроможності, але якщо йдеться про доходи від підприємницької діяльності, одержувані ФОП, то при його фінансуванні як фізособи такі доходи «не зовсім» враховуються.
Олена Коробкова, яка очолює Незалежну асоціацію банків України, також зазначає, що кредитоспроможність позичальника буде оцінюватися фінустановою на основі його персональних заробітків, а не доходів від бізнесу, ведення якого планується на цій ділянці. Через це покриття кредитом вартості купованої землі може бути істотно обмежена.
«Банк видаватиме кредит на ту суму, яку позичальник-фізособа може повернути з відсотками. І це може бути набагато менше, ніж коштує земельна ділянка», – зазначила Олена Коробкова.
Читайте також: Я хочу створити банк, який вирішує проблеми: Іван Світек про свою місію в Юнекс Банку
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними голови Ради НБУ Богдана Данилишина, в червні корпоративний кредитний портфель українських банків зріс на 5,6 млрд гривень, тоді як обсяг кредитів, виданих фізособам, збільшився на 3,8 млрд грн.
Коментарі (0)