Програма «5-7-9%»: з початку війни держбанки видали бізнесу понад 800 кредитів

гривна

В умовах воєнного стану програму «5-7-9%» було розширено.

Банківська система має бути одним із ключових драйверів відновлення української економіки, і держбанкам у цьому процесі буде відведено ключову роль. Про це в інтерв’ю ЕП розповів голова НБУ Кирило Шевченко, повідомляє Banker.ua.

За словами голови Нацбанку, навіть в умовах повномасштабної війни державні банки України станом на 1 квітня видали додатково кредитів на суму 12,8 млрд гривень.

Ця сума, зазначає Кирило Шевченко, рівноцінна 15% приросту всього кредитного портфеля за 2021 рік, у якому держбанки продемонстрували рекордне збільшення кількості виданих позик.

Тому, додає керівник НБУ, банківська система має бути одним із ключових драйверів відновлення української економіки, і держбанкам у цьому процесі буде відведено ключову роль.

За його словами, банки держсектору у воєнний час активно кредитують великі державні компанії, зокрема підприємства енергетичної сфери та оборонної промисловості.

«Також за програмою «5-7-9» держбанки з початку війни видали понад 800 кредитів», – додає Кирило Шевченко, уточнюючи, що, починаючи з 24 лютого, кредитний портфель держбанків у рамках цієї програми становив 1,2 млрд грн.

За словами голови НБУ, великі недержавні банки сьогодні також активні.

«Приміром, за цією програмою під час війни Райффайзен Банк видав кредити на 165 млн грн», – уточнює він.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що в умовах воєнного стану урядом було розширено програму «5-7-9%»: для своєчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення кожне підприємство України може отримати кредит до 60 млн гривень під 0%.

подписание документа

Читайте також: Страхування кредитних ризиків – сучасна потреба українського бізнесу, що розвивається

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 42% усіх коштів, виданих в рамках «5-7-9%», було надано бізнесу, задіяному в агросекторі (перевагами програми вже скористалися 12 000 фермерських господарств).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)