Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Книги — одне з головних джерел знань, що допомагає отримувати потрібну інформацію, яка базується на чужому корисному досвіді. З їхньою допомогою можна зрозуміти, що справді важливо, підходить під конкретну ситуацію та як це працює взагалі.
Banker.ua розповідає про сім книг, які допоможуть прокачатися у темі фінансів.
«Звичайні акції та незвичайні доходи», Філіп Фішер
Філіпа Фішера вважають одним із головних та найвпливовіших інвесторів в історії. Свою філософію інвестування він створив кілька десятків років тому, але решту часу її вивчають, успадковують і відтворюють на практиці.
Це один із головних текстів для тих, хто цікавиться темою фінансів. У книзі автор ділиться методологією вибору компаній, перспективних з погляду інвестицій, а також дає поради про те, як правильно скласти інвестиційний портфель, вибрати момент купівлі та продажу звичайних акцій.
«Есе про інвестиції, корпоративні фінанси та управління компаніями», Воррен Баффетт
Це збірка есеїв інвестора Воррена Баффета. Вона структурована та поділена на тематичні розділи. Це дозволяє чітко зрозуміти та помітити логіку й принципи підприємницької філософії автора.
Тут багато лаконічних та афористичних висловлювань про природу бізнесу, гроші та інвестиції. Книжка допомагає зрозуміти принцип розумного інвестування.
«Множинні джерела доходу», Роберт Г.Аллен
Автор книги розповідає про те, чи існує універсальний шлях, який дозволяє досягти багатства. А також, наприклад, який дохід приносить більше грошей — активний чи пасивний.
Усього Аллен виділяє, за його словами, 10 практично безвідмовних способів заробляння грошей. І стверджує, що лише одна, але хороша угода здатна забезпечити людину на все життя.
Серед його порад зробити внесок у банк, інвестувати гроші в різні фонди, купити нерухомість тощо.
«Шлях до фінансової свободи», Бодо Шефер
Автор розповідає, як можна досягти добробуту за допомогою банківських депозитів, акціонерних фондів, ігор на акціях. Усі рекомендації доповнені прикладами, історіями, а іноді притчами.
Також Шефер пише, як звільнитися від стереотипів про гроші та фінансову спроможність, як уникнути боргів, як правильно економити, не забувши про маленькі життєві радощі, і як значно підвищити свій дохід. Ще він ділиться інсайдерською інформацією та розповідає про ефективні методи поводження з грошима, крок за кроком супроводжуючи читача на шляху до його фінансової свободи.
«Десять головних правил для інвестора-початківця», Бертон Малкієл
Професор університету Прінстон пропонує читачам прості, але в той же час робочі ідеї ведення фінансів та ефективного інвестування. Вони дозволяють охопити всю суть світу грошей і почувати себе комфортно.
Малкієл пропонує покрокову стратегію, яка дає потрібний інструментарій, за допомогою якого можна інвестувати та заробляти. Книга написана простою мовою й містить все необхідне для основ теми інвестування.
«Наука грошей», Брайан Трейсі
Автор книги говорить про науку грошей, з усіма її законами та правилами. Його завдання тут — навчити читача орієнтуватися у світі грошей, відкинувши все непотрібне, а також виділивши для себе все найголовніше та важливіше.
Тут автор розглядає дві категорії грошей: закони грошей, які були доведені, та міфи про гроші. Ідеї, описані в книзі, допоможуть краще орієнтуватися в темі фінансів і добре вкладаються в реальне життя та бізнес.
«8 фінансових помилок. Управління грошима», Роберт Т. Кійосакі
Автор радить і показує, як відмовитися від загальноприйнятих думок про гроші та змінити свої економічні погляди на сучасніші, які дозволять взяти на себе відповідальність за своє фінансове майбутнє.
Наприклад, він радить кинути звичку робити імпульсивні покупки. За словами автора, саме на цьому етапі в гру вступають самодисципліна та сила волі. Якщо ви дійсно хочете позбавитися поганих боргів, потрібно буде навчитися відкладати винагороду.