Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Сергій Щепанський, голова правління Агропросперіс Банку: «Відповідальні фінансові рішення формують високий рівень довіри, завдяки чому аграрії обирають наш банк»
Banker.ua цьогоріч уперше презентує свою авторську премію Banker Awards 2024, в рамках якої відзначає найкращі українські банки і компанії за їхні досягнення протягом року. Ці бізнеси стали рушіями розвитку країни, фінсектору й економіки, тож відзнака їхніх зусиль стимулюватиме їх до подальшого покращення власних продуктів та сервісів, автоматизації процесів і цифровізації. Отже, представляємо вам переможців премії та їхні номінації, і публікуємо ексклюзивні інтервʼю з ними.
Агропросперіс Банк — переможець у номінації «Лідер аграрного банкінгу»
Агропросперіс Банк вирізняється своїм особливим підходом до фінансування. Це банк, створений аграріями для аграріїв, і саме тому там чітко розуміють усі проблеми та виклики сільськогосподарського бізнесу. Фінустанова пропонує своїм клієнтам не просто продукти на фінансування потреб посівної, поповнення обігового капіталу та різного роду інвестиційних проєктів, а надає індивідуальні виважені рішення, максимально адаптовані до специфіки бізнесу кожного клієнта.
Кредитування від Агропросперіс Банку – це не просто зручні та ефективні фінансові рішення, адже клієнти банку можуть отримати фахові консультації щодо технології вирощування та підбору техніки, а також повний комплекс послуг для вирощування та експорту якісної продукції від партнерів із Групи компаній «Агропросперіс».
У 2024 році Агропросперіс Банк запропонував аграріям рішення щодо фінансування придбання земель сільськогосподарського призначення, що надало новий поштовх для розвитку їхнього бізнесу. Також банк здійснює фінансування проєктів зі встановлення сонячних електростанцій.
Повну версію тексту читайте на сторінках журналу, який можна придбати тут. Нижче представляємо ексклюзивне інтервʼю переможців.
Голова правління Агропросперіс Банку Сергій Щепанський поділився своїм поглядом на те, завдяки чому банк досяг високих результатів у сфері аграрного банкінгу, а також якої стратегії планує дотримуватися надалі.
— Сергію, які фактори, на вашу думку, допомогли Агропросперіс Банку стати лідером у сфері аграрного банкінгу?
— Я впевнений, що глибоке розуміння потреб наших клієнтів і відповідальні фінансові рішення сприяють формуванню високого рівня довіри, завдяки чому аграрії обирають наш банк і залишаються нашими постійними клієнтами багато років поспіль.
Ми розуміємо всю специфіку сільського господарства, маємо прямий доступ до найкращих практик ведення аграрного бізнесу та знаємо, як найкраще допомогти на кожному етапі роботи. Наші клієнти отримують від нас не лише кредити, але й рекомендації щодо вибору агротехнологій чи техніки, які підвищують ефективність їхньої діяльності.
Наприклад, під час аналізу позичальника з Полтавської області наш агрономічний відділ помітив, що низька врожайність культур значною мірою обумовлена неякісною оранкою. Ми порекомендували придбати оборотний плуг. Клієнт дослухався, й у результаті показники врожайності помітно покращилися.
Ще один приклад. Невеликий фермер із Тернопільської області вирішив посіяти кукурудзу, однак досвіду вирощування культури не мав. Клієнт давно з нами співпрацює, тож ми запропонували йому оптимальну технологію вирощування — з урахуванням ґрунтів, техніки, кліматичних умов. Результат — 90 ц/га в сухому зерні. Клієнт задоволений, ми теж.
— А як можете оцінити результати діяльності банку у сфері аграрного банкінгу протягом поточного року?
— У 2024 році ми збільшили обсяг фінансування в півтора раза, при цьому втримавши якість кредитного портфеля на дуже високому рівні — з часткою непрацюючих кредитів лише 4%. Цей показник є важливим для нашого банку, адже свідчить про те, що надане нами фінансування сприяло підвищенню стійкості та розвитку наших клієнтів без надмірного кредитного навантаження.
Протягом року продовжували максимально переводити наших позичальників на кредитування за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». У результаті 90% наших клієнтів змогли отримати фінансування на пільгових умовах.
Також цьогоріч запровадили можливість дистанційного підписання кредитних угод.
— З якими викликами ви стикнулися на шляху розвитку аграрного напряму і чи змогли їх подолати?
— Фінансування від Агропросперіс Банку поєднує в собі індивідуальний та відповідальний підхід, коли ретельно оцінюється кожна кредитна заявка, зі швидкістю надання фінансування, коли від моменту подачі документів до отримання коштів на рахунок проходить не більше семи днів.
Таке поєднання є складним завданням, однак постійна оптимізація процесів та глибока агроекспертиза дають нам можливість забезпечувати найвищі стандарти надання послуг.
— Чи має банк певні стратегії для того, щоб підтримувати лідерські позиції на ринку аграрного банкінгу?
— Ключова перевага фінансування в Агропросперіс Банку — відповідальний підхід до фінансування та індивідуальні рішення відповідно до специфіки діяльності кожного клієнта. Чітко дотримуємося обраної стратегії, постійно підсилюємо свою аграрну експертизу, будуємо довгострокові партнерські відносини з клієнтами та надаємо лише найвищий рівень сервісу.
Діяльність своїх клієнтів ми бачимо не лише через призму цифр у звітності, але і безпосередньо в полях. Щороку виїжджаємо до клієнтів з метою огляду посівів, спілкуємось з агрономами, відчуваємо настрої, знаємо потреби. Цьогоріч були оглянуті посіви основних культур від Харківської до Львівської області — це сотні кілометрів, різні ґрунти, різна кількість опадів та різні технології вирощування.
Досвід сотень підприємств вивчається, аналізується та використовується в подальшій роботі. Наші регіональні керівники добре орієнтуються в питаннях прорахунку густоти посіву та визначення потенційної врожайності, частина з них навіть має другу вищу освіту — агрономічну. Тож в полі їм так само комфортно, як і в офісі.
— А в яких сегментах ви бачите найбільші можливості для зростання та розвитку банку в найближчі роки?
— До повномасштабної війни Україна входила до п’ятірки найбільших експортерів зернових у світі, однак війна поставила перед агробізнесом безпрецедентні виклики, зокрема у сфері експорту продукції та зміни шляхів поставки.
Зважаючи на це, ми бачимо найбільші можливості для зростання та розвитку кредитування агробізнесу в Україні у фінансуванні експортних ланцюгів. Подолати ці виклики ми зможемо лише спільно, об’єднавши зусилля і ресурси для відновлення та розвитку українського агросектору.