Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Енергетична незалежність України: як UGB підтримує населення і бізнес
Banker.ua цьогоріч уперше презентує свою авторську премію Banker Awards 2024, в рамках якої відзначає найкращі українські банки і компанії за їхні досягнення протягом року. Ці бізнеси стали рушіями розвитку країни, фінсектору й економіки, тож відзнака їхніх зусиль стимулюватиме їх до подальшого покращення власних продуктів та сервісів, автоматизації процесів і цифровізації. Отже, представляємо вам переможців премії та їхні номінації, і публікуємо ексклюзивні інтервʼю з ними.
UGB (Укргазбанк) — переможець у номінації «Драйвер енергонезалежності»
UGB (Укргазбанк), який понад 30 років відіграє важливу роль у фінансовій стабільності країни, здобув визнання в номінації «Драйвер енергонезалежності». Це стало можливим завдяки провідному внеску банку в розвиток енергетичної незалежності України. З 2016 року банк активно розвиває напрям «зеленого» банкінгу, фінансуючи проєкти, пов’язані з відновлюваними джерелами енергії та енергоефективністю. Це не тільки сприяє екологічно відповідальному розвитку країни, а й підтримує населення, бізнес і державні ініціативи у боротьбі з енергетичними викликами, зокрема у часи кризи.
Одним із провідних продуктів банку є кредитна програма «ЕнергоНезалежний», спрямована на підтримку фізичних осіб у придбанні енергетичного обладнання та альтернативних систем теплопостачання. Клієнти можуть отримати кредити на купівлю сонячних панелей, акумуляторних батарей, генераторів, теплонасосів, вітрогенераторів та іншого обладнання для своїх житлових будинків. Сума варіюється від 20 до 500 тисяч гривень, а термін погашення може сягати до 5 років, що дозволяє українцям інвестувати в енергетичну автономність своїх домівок.
З липня 2024 року UGB (Укргазбанк) також долучився до державної програми з підтримки населення у встановленні сонячних панелей та вітряків. За цією програмою українці можуть отримати пільговий кредит до 480 тисяч гривень на строк до 10 років, при цьому держава повністю компенсує відсоткову ставку.
А для бізнесу банк пропонує кредитні програми, які допомагають підприємствам вирішувати проблему дефіциту електроенергії, спричинену військовими обстрілами. Наприклад, у межах державної програми «5-7-9%» представники бізнесу можуть отримати кредитні кошти на будівництво сонячних і вітрових електростанцій, біогазових генерацій та систем накопичення електроенергії. Сума кредиту може сягати 150 млн грн з терміном погашення до 10 років. Для більших позик, суми яких можуть сягати до 1,8 млрд грн для існуючих клієнтів і до 1,6 млрд грн для нових клієнтів, банк пропонує умови з відсотковою ставкою від 13,5% на перший рік або плаваючу ставку на основі індексу UIRD3M + 0,5%.
Окрім цього, UGB (Укргазбанк) бере участь у міжнародних програмах з підтримки енергоефективності, таких як співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку та Німецьким банком розвитку KfW. Це надає бізнесам доступ до пільгових умов кредитування і кешбеку, а також дозволяє спрощувати вимоги до застави, що робить інвестиції в енергоефективність ще більш доступними.
Ці численні програми та ініціативи роблять UGB (Укргазбанк) одним із головних гравців на ринку фінансування енергонезалежності в Україні, підтверджуючи його лідерські позиції у розвитку відновлюваної енергетики та підтримці як громадян, так і бізнесу на шляху до енергетичної стійкості.