Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
«Жінки дуже відповідально ставляться до майбутнього». Яніна Ольховська про те, чому UKRSIBBANK BNP Paribas Group активно підтримує жінок-підприємиць
Banker.ua цьогоріч уперше презентує свою авторську премію Banker Awards 2024, в рамках якої відзначає найкращі українські банки і компанії за їхні досягнення протягом року. Ці бізнеси стали рушіями розвитку країни, фінсектору й економіки, тож відзнака їхніх зусиль стимулюватиме їх до подальшого покращення власних продуктів та сервісів, автоматизації процесів і цифровізації. Отже, представляємо вам переможців премії та їхні номінації, і публікуємо ексклюзивні інтервʼю з ними.
UKRSIBBANK — переможець у номінації «Підтримка жіночого підприємництва»
UKRSIBBANK почав розвивати та підтримувати жіноче підприємництво, коли це ще не було мейнстрімом у суспільстві. За останні 5 років банк показав свою прихильність та підтримку підприємниць через численні заходи, які організовував сам і підтримував на ринку.
Програма «Women in business» була започаткована в UKRSIBBANK у 2019 році. Її мета — підтримка жіночого підприємництва та розвиток жіночого лідерства в Україні. Так, програма зосереджена на кількох ключових напрямах. По-перше, інформаційна та консультаційна підтримка жінок-підприємиць. Другий напрям — партнерство з бізнес-асоціаціями і жіночими спільнотами для підтримки, натхнення та мотивації розвитку. Ще один напрям — створення спеціальної пропозиції в рамках банківського обслуговування для щоденних потреб у бізнесі.
Також у 2024 році року банк запропонував нову акцію «Плануй і втілюй!», яка також включала безкоштовне надання підприємницям POS-терміналів для торговельного еквайрингу.
І зрештою, ключовим є створення нетворкінгової платформи для обміну досвідом та пошуку нових контактів для бізнес-зв’язків. UKRSIBBANK розвиває канал у Telegram, який об’єднує жінок у бізнесі.
Повну версію тексту читайте на сторінках журналу, який можна придбати тут. Нижче представляємо ексклюзивне інтервʼю переможців.
Директорка з питань комунікацій, КСВ та залученості UKRSIBBANK BNP Paribas Group Яніна Ольховська ексклюзивно розказала Banker.ua про широку програму підтримки жінок в українському бізнесі, ключові напрями роботи та причини збільшення кількості підприємиць в Україні.
— Що, на вашу думку, допомогло UKRSIBBANK здобути визнання вашої активної й ефективної роботи щодо підтримки жіночого підприємництва?
— Як частина міжнародної фінансової Групи BNP Paribas, UKRSIBBANK є активним промоутером сталого розвитку, учасником Мережі Глобального договору ООН в Україні і виступає за скорочення гендерної нерівності у бізнес-середовищі. Ще у 2019 році банк заснував програму підтримки жіночого підприємництва «Women in business» — «Жінки в бізнесі». При цьому банк дослідив як український ринок, так і досвід Групи для використання найкращих практик лідера сталого фінансування у Європі.
Як фінансовий партнер ми бачимо, як активні підприємиці роблять свій внесок у сталий розвиток та відновлення економіки нашої країни: вони забезпечують робочі місця та сплачують податки, підтримують соціально важливі проєкти громади. При цьому за статистикою, жінки у бізнесі більш уразливі. Через це банк прагне підтримати «Жінок у бізнесі» у реалізації їхніх бізнес-планів та амбіцій, тож заохочує їх створювати та розвивати бізнес, розкривати підприємницький потенціал.
Саме тому ми запрошуємо їх на менторські семінари, долучаємося до ініціатив партнерів та пропонуємо особливі умови обслуговування. Все це допомагає жінкам сміливіше робити перші кроки в бізнесі, а також розвивати свою справу, виводити її на новий рівень прибутку.
Загалом програма «Women in business» зосереджена на кількох напрямах: інформаційна та консультаційна підтримка жінок-підприємиць, партнерство з бізнес-асоціаціями і жіночими спільнотами, створення спеціальної пропозиції в рамках банківського обслуговування для щоденних потреб у бізнесі, а також створення нетворкінгової платформи для однодумців — жінок у бізнесі.
— А чому саме такий напрям став для банку пріоритетним? Чи можна це розглядати зараз як крок у майбутнє країни, зважаючи на те, що чоловіків-підприємців меншає через повномасштабну війну, і саме жінки тепер активно залучаються у безліч процесів?
— Підтримка жіночого підприємництва — це як соціальна відповідальність UKRSIBBANK, так і інвестиція у стале майбутнє України.
Жіноче підприємництво дає багато переваг для країни. Це зменшення гендерного розриву у бізнесі, економічне зростання країни, адже жінки-підприємиці створюють робочі місця, сплачують податки, сприяють розвитку громади. Їхня залученість у бізнесі також сприяє підвищенню рівня життя жінок, водночас сприяючи розвитку бізнес-середовища.
Наприклад, у 2023 році кожен другий новий ФОП в Україні відкрили жінки — всього 154 000 нових підприємств. Вони ж минулоріч очолили третину новостворених бізнесів — понад 10 000 компаній. За підсумками 2024-го, Україна побачить ще більше жінок серед керівників малих, середніх і великих бізнесів.
Однією з причин є те, що жінки переймають бізнес із рук мобілізованих чоловіків-підприємців, беручи на себе відповідальність за розвиток справи. При цьому ми бачимо, як під час повномасштабної війни жіноче підприємництво в Україні стикнулося з безпрецедентними викликами, коли жінки засновують або розвивають власну справу в умовах логістичних, енергетичних, економічних викликів, загроз обстрілів і бомбардувань. Щоб подолати всі ці виклики, жінки у бізнесі потребують підтримки.
Загалом, при розробці програми Women in business UKRSIBBANK зосередився на експертній та мотиваційній підтримці жінок-підприємиць та наданні їм максимально зручних та вигідних умов щоденного банку.
— Наскільки високо можете оцінити результати своєї діяльності з підтримки жінок-підприємиць?
— Щороку все більше жінок долучаються до проєктів програми «Жінки у бізнесі», як тих, де банк є організатором, так і партнерських ініціатив.
Ми радіємо, що маємо позитивні відгуки, зворотний зв’язок та подяки як під час заходів, так і у соціальних мережах банку. Це надихає посилювати програму заради жінок у бізнесі. Загалом можу сказати, що майже 2 500 000 учасниць були залучені у партнерські проєкти банку за 5 років програми.
— Як ви плануєте у подальшому розвивати цей напрям та підтримувати жінок, які відкривають власну справу?
— Цього року банк планує посилити програму «Жінки у бізнесі». Однією з головних тем семінарів розвитку, які ми організовуємо, стане навчання, як підготувати ефективний бізнес-план та створити фінансові розрахунки, а також воркшопи з уміння презентувати і захищати свої ідеї перед інвесторами.
П’ять найкращих учасниць семінарів, які зможуть майстерно представити свої бізнес-плани, отримають гранти від банку.
— А в яких сферах жіночого бізнесу ви бачите найбільші можливості для зростання та розвитку власних послуг?
— Аналізуючи бізнес жінок-підприємиць, ми бачимо, що більшість проєктів у контексті сталого розвитку роблять саме вони. Адже жінки дуже відповідально ставляться до майбутнього. Тому цей напрям є потенційно цікавим і важливим.