Інтелігентний та консервативний: Єжи Яцек Шугаєв (в.о. голови правління “Кредобанку”) про хобі, банківські звички та рок-музику

09 Квітня 2020

Коронавірус та економічні проблеми, безумовно, топ-теми для обговорення у банківському комьюніті. Тим не менш, життя продовжується і воно сповнено не тільки проблемами та хворобами. Саме тому Banker.ua розпочинає серію так званих «лайфових» інтерв’ю з українськими банкирами. Сьогодні про роботу, хобі, секрети успішної кар’єри, мандрівки та інвестиції нам розповідає Єжи Яцек Шугаєв, виконувач обов’язків голови правління Кредобанку.

– Яцеку, о котрій годині Ви розпочинаєте день?

– Коли мої троє дітей були малими, то просинався о 6:00. Тепер вони вже дорослі, одружені, живуть окремо. Я починаю свій день пізніше – о 7:00 або 7:30. Час підйому варіюється від графіку зустрічей на початку дня. Ранком завжди снідаю, читаю пресу. Це видання польською, українською, англійською та французькою мовами. З преси дізнаюся про всі новини в Україні та світі.

– Які видання читаєте?

– Польською мовою читаю відоме видання “Gazeta.pl” про бізнес і життя, українською “Українські новини”, іноземні видання “The New York Times” або “Financial Times”, “Le Monde”. Чим більше часу маю, тим більше видань прочитаю, коли небагато, читаю一 лише польською та українською мовами.

– Ви читаєте одні і ті ж самі видання чи змінюєте перелік час від часу?

– Я консервативна людина: читаю одні і ті ж самі видання регулярно.

– Чи робите фізичні вправи ранком?

– Ви розчаруєтеся: я хочу робити фізичні вправи регулярно ранком, але не роблю. Виконую, коли нагадує дружина. Спортом я займаюся у свій вільний час: великим тенісом хоча б два рази на тиждень після роботи, з весни до осені гольфом через тиждень, по вихідних. Хотілося б частіше займатися спортом, втім у мене було багато відряджень по містах України протягом двох років, що заважало займатися спортом частіше.

– Ваш звичний сніданок?

– Це непросте питання: я пам’ятаю про здоровий сніданок, як-от мюслі. Коли забуваю про це, їм улюблені страви: яєчню, круасан з джемом або медом та майже завжди завжди каву з молоком.

– Скільки часу витрачаєте на дорогу?

– Я дуже люблю керувати автівкою. Я щаслива людина, бо дорога з дому на роботу займає лише 10 хвилин. У порівнянні з Варшавою це дуже мало. Там я витрачав не менше 45 хвилин, бо жив на півдні міста, далеко від центру, до того ж у місті були величезні затори. Час у дорозі 一 це мій час на себе, на улюблену музику. В дорозі на роботу я слухаю класичну музику, рок, радіо. З класичної музики – це Чайковський, з рок-виконавців -“Pink Floyd” та радіостанція “ХІТ FM”.

Я інвестую у консервативні фонди, у державні облігації, цінні папери, що прив’язані до американських або європейських бірж. 
img
Єжи Яцек Шугаєв, виконувач обов’язків голови правління Кредобанку

– О котрій годині починається Ваш робочий день?

– Найпізніше – о 9:00, буває, що і раніше. Працюю зазвичай до 19:00, час використовую ефективно, бо він понад усе.

– Ви керуєте командою зі скількох людей?

– Як голова правління, то я безпосередньо працюю зі 150 людьми в команді, загалом 2 тис людей працюють в банку.

– Розпорядок Вашого робочого дня?

– Маю зустрічі щодня, по четвергах відрядження до Одеси, Києва, інших міст. Робочий день починається з читання листів на електронній пошті. Я відповідаю на термінові листи, потім підписую важливі документи. Можна сказати, що перша половина дня, на термінові питання, друга –  на стратегічні. У другій половини дня я займаюся перспективними питаннями, маю зустрічі з партнерами та клієнтами, українським бізнесом, корпораціями. З ними говоримо про наявні та майбутні проекти.

– Що робите в обідню перерву?

– Буває по-різному. Завжди намагаюся вийти на перерву, прогулятися Стрийським парком, переключити думки з робочих питань на інші.

– На Ваше переконання, які риси характеру допомагають будувати кар’єру?

– У мене було і є бажання почути та зрозуміти людей. Тож я завжди дослухаюся до думок інших перед прийняттям рішень. Окрім цього в мене непогана пам’ять. Я пам’ятаю про домовленості та якість виконання таких. Допомагає і дисципліна: я виконую обіцянки, та й прошу такого ставлення від інших людей.

– Скільки часу проводите у соціальних мережах?

– В питанні соціальних мереж я – “динозавр”. В мене є сторінка в соціальній мережі LinkedIn, соціальній мережі для професійних контактів. Щодо інших соціальних мереж, то вони є непривабливими для мене. Так відбувається тому, що люди показують не справжнє, а те, що хочу показати. В житті я віддам перевагу особистому спілкуванню.

– Як проводите післяробочий час?

– По-різному: в перший рік проживання в Україні мені було приємно прогулятися містом. Вечорами подеколи зустрічаємося з друзями, подеколи ідемо до опери або філармонії. Подеколи я залишаюся вдома, щоб почитати книжки або нормативні документи. Я дуже люблю читати класичну літературу, люблю і Харукі Муракамі та сучасного автора Гійома Мюссо. До того ж я багато читав нормативних документів – і постанов Національного банку України, і законів, і особливостей ведення бізнесу, щоб розібратися, як все це працює, після переїзду до Львова. Це займало в мене чимало часу, тому що українською мовою я читаю повільніше за польську чи французьку мову. Сподіваюся, нині матиму більше часу на літературу, тому що література важлива для душі.

– Що робите по вихідних днях?

– Можемо залишитися у Львові, бо тут є, що робити щодня: опера, філармонія, екскурсії. Любимо з дружиною подорожувати Західною Україною, взимку – покататися на лижах у Славському або у Буковелі. До першого курорту від Львова лише 1,5 години їзди автомобілем, до Буковелю довше 4 години. На першому не завжди є сніг, на другому хоч і буває багато людей, все інше чудово, і траси, і сервіс і таке інше. Навесні, влітку та восени займаюся гольфом кожні два тижні по 4 години часу, бо мені це дуже подобається.

– Куди зазвичай мандруєте на час відпустки?

– Протягом останніх 12 років щороку мандруємо на північ Польщі. Ми з дружиною маємо там нерухомість біля моря, відпочиваємо там щороку. Також любимо мандрувати до Італії або Франції на час відпустки. Любимо подорожувати і Україною до Одеси, Ужгорода, інших міст.

– У що інвестуєте?

– Я консервативна людина. Я інвестую у консервативні фонди, у державні облігації, цінні папери, що прив’язані до американських або європейських бірж. Інвестую у житлову нерухомість. В мене є житло у Польщі, планую придбати в інших країнах Європейського союзу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: