Молода кров: ТОП СЕО і фаундерів банків до 40 років

27 Травня 2021

Аби розвиватися, українським банкам потрібне свіже бачення, нетривіальні ідеї та методи роботи, які може привнести саме молоде покоління. Banker.ua зібрав ТОП фаундерів і СЕО банків до 40 років, які створюють нове обличчя банківського сектору України, та розкаже про їхні досягнення за останній час.

Анна Тігіпко

36 років

Засновниця izibank — нового фінтех–проекту групи ТАС, що працює на платформі ТАСКОМБАНКУ.

Мобільний банк запустився в беті у вересні 2020-го одразу з великим функціоналом – від кредитів і депозитів до віртуальних і валютних карток тощо. В лютому 2021 року izibank вийшов з бети і вже в березні запустив дистанційну відеоверифікацію через BankID.

Основна фішка — це легкість і доступність мобільного додатку, а також вигідні тарифи та відсутність комісії за більшістю операцій, кешбек на абсолютну більшість покупок, який не «згорає» і зараховується клієнту «чистими» (банк бере на себе сплату податків за клієнта).

З найближчих планів — реферальна програма, розстрочка, гейміфікація.

Дмитро Дубілет

35 років

Співзасновник monobank, а також спортивного клубу Smartass.

У 2017 році спільно з Олегом Гороховським і Михайлом Рогальським створив перший в Україні мобайл-онлі банк. Основною концепцією проекту стала робота виключно в онлайн-режимі без наявності банківських відділень. У 2019 році Дмитро Дубілет покинув команду monobank, щоб стати міністром Кабінету міністрів України в уряді Олексія Гончарука. Пробув на посаді півроку, за які встиг перевести частину державних процесів в онлайн, а також скоротити більше 20 тис. позицій у Держслужбі статистики і держадміністраціях.

Під керівництвом Дмитра Дубілета був запущений сервіс check.gov.ua, який дозволяє перевіряти квитанції в електронній формі. До порталу підключені сервісні центри МВС, міграційна служба, РАГСи, ЦНАП і послуги в обласних державних адміністраціях. Також замість паперових трудових книжок ввели електронні.

Зараз Дмитро Дубілет повернувся «в рідну стихію» — бізнес, і вже встиг запустити кілька цікавих проектів, серед яких сервіс ведення фінансового обліку Finmap, створений спеціально для підприємців і малого/середнього бізнесу. У березні була відкрита передреєстрація для його тестування.

Ще один проект під назвою Bettter.us — це платформа для створення модного одягу за принципом upcycle, тобто вінтажному одягу дають «друге життя». У скарбничці Дмитра також є і спортивний проект Smartass — мережа фітнес-клубів. Крім того, у 2020 році він інвестував $15 млн в інтернет-магазин Love & Live, який продає одяг власних брендів. Майданчик успішно працює в Україні і Польщі.

Михайло Рогальський

35 років

Один зі співзасновників Fintech Band, українського необанка monobank і британського koto.

Активно веде свій канал на Youtube, на який вже підписано понад 58 тис. людей, де розповідає про власні проекти, показує внутрішню кухню і ділиться нововведеннями в monobank.

monobank є проектом Universal Bank та працює за його ліцензією. У 2020 році число клієнтів «банку в телефоні» перевищило 2,8 млн осіб. Клієнти monobank сумарно витратили 419 млрд гривень, зробивши 978 млн покупок, при цьому отримавши 1,3 млрд гривень кешбеку. Тільки за перше півріччя 2020 року клієнтська база стала більше на 614 тис. користувачів, що у півтора рази більше, ніж у «ПриватБанку». 66% карток monobank є активними, і це найвищий показник серед усіх українських банків.

monobank припав до смаку молодій аудиторії багато в чому завдяки сучасному підходу: молоді подобається мінімалістичний дизайн, подарункові стікери, зручний інтерфейс та ігрова форма досягнень у додатку, фірмові футболки і толстовки, які можна виграти, а також інші дрібниці, що збільшують його популярність. Багатьом користувачам подобається новизна формату: «банк у телефоні» без фізичних відділень і кас, який дозволяє клієнтам здійснювати будь-які фінансові операції, перебуваючи в будь-якій точці земної кулі.

Додаток мобільного банку monobank було відзначено престижною міжнародною нагородою Red Dot 2020 за найкращий дизайн мобільного застосування у сфері фінансів. Пандемія обійшлася monobank у 123 млн грн, ця цифра включає в себе доходи, не одержані в першому півріччі 2020 року, через введення державою кредитних канікул. До кінця 2022 року monobank планує збільшити кількість клієнтів до 5 млн.

Никита Ізмайлов

33 роки

Співзасновник мобільного банку sportbank, співвласник групи Parimatch, кредитної компанії Money4YOU, виробника органічних напоїв і снеків eat easy, фінтех-платформи Asquad, а також кількох платіжних рішень для Східної Європи.

У  2019 році створив інвестиційну компанію N1, через яку здійснює контроль і управління своїми компаніями та проектами. Під керівництвом Никити N1 активно нарощує свій портфель інвестицій (налічує на даний момент близько 10 компаній, в основному fintech-напрямки). Як заявляє сам власник, N1 цікавлять «живі» fintech-ідеї і концепти, які дійшли до етапу MVP.

До створення N1 Никита був керуючим партнером Parimatch із присутністю більше ніж у 15 країнах.

У тому ж 2019-му з партнерами створив другий мобільний банк у країні sportbank.

За рік активного маркетингу і просування sportbank залучив більше 210 000 клієнтів, кожен із яких у середньому робить 34 транзакції на місяць, що в 4-5 разів більше, ніж у традиційних банках

За цей час sportbank встиг отримати нагороду як найкращий Fintech-стартап 2019 року і як один із найкращих українських мобільних банкінгів.

Sportbank входить до ТОП-20 за приростом клієнтів, а за динамікою зростання клієнтів-власників карток — до ТОП-5.

Андрій Грігель

36 років

Голова Правління АТ «АБ «РАДАБАНК».

У РАДАБАНКУ почав працювати з 2015 року та обіймав посади начальника департаменту ризик-менеджменту й аналітики, начальника фінансово-аналітичного управління. Очолює банк із серпня 2019 року.

За останній рік під керівництвом Андрія Грігеля загальний обсяг активів банку зріс більш ніж у півтора рази та досяг на 1 січня 2021 року майже 2,9 млрд грн. Портфель кредитів, наданих юридичним та фізичним особам зріс на 17% порівняно з аналогічною датою минулого року.

РАДАБАНК отримав перемогу в конкурсі Казначейства та входить у число шести банків, які залучатимуться до видачі готівки за чеками органів ДКСУ на 2021-2023 роки.

У 2020 році АТ «АБ «РАДАБАНК» увійшов до  ТОП-25 рейтингу «50 провідних банків України», поліпшивши свої позиції на 6 пунктів порівняно з 2019 роком.

Банк входить до ТОП-20 digital-банків України за версією журналу Banker

Банк запустив масштабний внутрішній проект із реінжинірингу бізнес-процесів та зміни організаційної структури задля подальшого масштабування бізнесу. Продовжує розвивати систему електронного документообігу з метою створення повноцінної екосистеми для автоматизації процесного управління.

Банк також продовжує працювати з клієнтами на взаємовигідних умовах, удосконалює сервіси та фінансові продукти, щоб максимально відповідати вимогам часу та потребам як приватних, так і бізнес-клієнтів. Окрім того, банк заключив договір на поставку золотих зливків із Швейцарії, аби задовільнити попит з боку всіх бажаючих їх придбати.

Початок ери однозначних ставок за депозитами дає можливість запустити кредитування реального сектору економіки за економічно обґрунтованими відсотковими ставками. Крім того, програма уряду «5-7-9», до якої долучився АТ «АБ «РАДАБАНК», також говорить про великі перспективи для українського малого та середнього бізнесу.

Юрій Задоя

37 років

Голова правління ConcordBank з січня 2019 року.

СoncordBank став платформою для створення першої в Україні відкритої фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions. Разом із компанією HIGHPASS організували проект з надання аеропортових сервісів нового формату в основних аеропортах України та за міжнародними напрямками (Туреччина, Єгипет, ОАЕ). Уклали договір із Запорізьким аеропортом про надання послуг бізнес-залу VIP-клієнтам банку, власникам карток VISA INFINITE і MC WORLD ELITE. Також надали клієнтам ConcordBank доступ до мобільного додатка NEOBANK.

Під керівництвом Юрія активи банку зросли до 2 747 млн гривень у 2020 році. Статутний капітал ConcordBank становить 259 млн грн. Чистий прибуток у 2020 році збільшився у 5,5 разів порівняно з 2018 роком та становить 56 000 000 грн.

У планах банку — продовжити подальшу роботу в межах Concord Fintech Solutions і залишатися надійним фундаментом як для вже запланованих проектів фінтех-екосистеми, так і для нових зовнішніх учасників.

Також у планах ConcordBank продовжувати розробку проекту з OpenBanking і відкритого АРІ, у якому закладено базові принципи та стандарти, що дозволяє використовувати його у своїх продуктах і сервісах й іншим учасникам ринку.

Одним із головних пріоритетів для банку залишається повноцінний запуск і подальший розвиток проекту NEOBANK.

Також у 2021 році банк планує повноцінний запуск нового сучасного кол-центру та операційного центру, які будуть супроводжувати й обслуговувати клієнтів у форматі живого спілкування.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: