Аналіз діяльності українських банків: штат, продукти, керівництво

19 Липня 2021

Журнал Banker розпочинає серію аналітичних матеріалів на базі анонімних опитувань українських банків. Основна мета – дослідження тенденцій банківського ринку. Як влаштована внутрішня структура, який основний портрет середньостатистичного співробітника банку, які результати та показники мають фінустанови за певний період за своїми ключовими продуктами та послугами, хто керує банками та багато іншого – все це ми дізнаватимемося разом.

Це наш перший проєкт. На прохання аудиторії ми провели повністю анонімне опитування серед банків України, аби зберегти конфіденційність даних, тож кому конкретно належать отримані відповіді, не знає навіть команда Banker.ua. В опитуванні взяли участь провідні українські банки. Ми проаналізували та підсумували відповіді банків як з іноземним капіталом, так і з українським, як державних, так і комерційних, як класичних, так і необанків. Підкреслюємо, що це опитування і його результати не є статистично репрезентативним, а відбивають тільки ті отримані дані, які зібрала редакція серед банків, котрі взяли участь в опитуванні. Будемо раді, якщо і надалі фінустанови активно братимуть участь у подібних проєктах, аби результати були максимально точними. Більше читайте в нашому журналі.

Штат банків

Аби дослідити внутрішню структуру українських банків, ми запитали в них про кількість співробітників, їхній вік та гендерний розподіл у колективі.

Головний Telegram-канал банкірів

Скільки співробітників працює у вашому банку?

За результатами опитування, найчастіше у штаті банків працює  в середньому до 1000 співробітників. Ця цифра може дещо варіюватися в обидва боки.

Гендерний баланс: скільки у вашому банку працює жінок та чоловіків?

Результати показали, що у 100% випадків у колективах банків переважають жінки, тому вони будуть визначальними у нашій статистиці.

Який середній вік співробітників?

 

Продукти/послуги та результати діяльності

У цьому блоці банки наводили дані за період із 1 січня до 1 червня 2021 року, тобто в опитуванні відображені результати діяльності банків за 5 місяців.

Приріст нових клієнтів на 1.06.2021

За отриманими даними, українці продовжують користуватися банківськими послугами, а банки активно розширюють клієнтську базу.

Кількість виданих  кредитних карт на 1.06.2021

Попит на кредитні картки також зберігається. Половина опитаних банків станом на 1 червня 2021 року видали клієнтам від 10 000 до 20 000 кредиток.

Частка (відсоток) проблемних кредитів у портфелі на 1.06.2021

Як видно, дві третини банків мають не більше 10% NPL від загального портфеля.

Кількість виданих споживчих кредитів на 1.06.2021

Якщо підсумувати отримані дані, бачимо, що більше половини банків-учасників (71,4%) встигли видати українцям за півроку у середньом­­у до 10 000 споживчих кредитів.

Яка кількість фізичних відділень вашого банку працює в Україні на 1.06.2021?

В опитуванні брали участь як класичні банки з фізичними відділеннями, так і необанки, які обслуговують клієнтів через мобільні додатки. Результати показали, що більше половини опитаних банків мають досить невелику кількість фізичних відділень у містах України.

Чи бере участь ваш банк у держпрограмі доступних кредитів «5-7-9%»?

Наразі до програми доступних кредитів «5-7-9%» приєдналися 33 українські банки.

Середня кількість операцій на місяць через онлайн-банкінг

Щомісяця українці здійснюють через онлайн-банкінг та мобільні додатки у середньому до 100 тис. операцій. Цікаво те, що помітний великий розрив між показниками – до 100 000 та до 300 000 операцій. Це може бути зумовлено багатьма факторами, зокрема, популярністю банку, зручністю інтерфейсу, швидкістю обробки транзакцій, переліком наданих у додатку послуг тощо.

 

Керівництво банку

У цьому блоці ми запитали у банків, хто їх очолю­є чоловік чи жінка, якого віку та який вони мають досвід роботи у банківській справі

Стать голови правління вашого банку

Вік голови правління

Загальний досвід роботи голови правління

Як бачимо, українськими банками керують у переважній більшості чоловіки віком від 40 до 50 років із середнім досвідом роботи до 25 років. Це особливо цікаво, якщо повернутися до результатів першого блоку, де чітко видно, що більшість співробітників усіх банків  – жінки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: