Швидше, зручніше, безпечніше: як 5G змінить банківську індустрію

16 Серпня 2021

Сьогодні досить одного натискання на екран смартфона, щоб виконувати транзакції, оплачувати рахунки або перевірити виписку рахунків. Але це лише початок. З розвитком технології 5G цифрова трансформація банків помітно поліпшить всі процеси.

Banker.ua розповідає, як 5G змінить фінансову індустрію.

5G – приголомшливі можливості для банків

5G приносить безліч поліпшень в порівнянні зі своїм попередником 4G. Ось основні з них:

  • Більш висока швидкість: 5G в 10-100 разів швидше 4G. Це означає, що передача великого обсягу даних по цифрових мережах може відбуватися моментально.
  • Більш низька затримка: 5G набагато більш чуйний, ніж 4G, оскільки скорочує час затримки до менше однієї мілісекунди.
  • Розширені можливості підключення: з 5G відкриваються нові можливості підключення, особливо через IoT (інтернет речей). Це означає, що в світі буде більше розумних пристроїв, які підключаються як інтернету, так і один до одного в режимі реального часу.
Головний Telegram-канала банкирів

До 2025 року в світі буде більше 2,8 мільярда підписок на 5G. Коли надшвидкий цифровий зв’язок стане новою нормою, споживачі почнуть вимагати того ж від свого банківського досвіду.

Саме тут банки також почнуть підтримувати 5G, щоб підвищити швидкість цифрової трансформації, поліпшити якість обслуговування клієнтів, вивчити нові потоки доходів і досягти більшої економічної ефективності

Отже, ось як буде виглядати банківський сектор з використанням 5G.

Висока швидкість для мобільного банкінгу

Завдяки блискавичній швидкості, практично нульовій затримці та високій пропускній здатності мережі 5G дозволять банкам оновлювати свої програми та сайти для підвищення ефективності.

Ця безшовність також буде результатом того, що банківські дані тепер зберігаються в хмарі.

Платежі стануть простішими та швидшими, що буде сприяти подальшому впровадженню цифрових платежів покупцями й продавцями. Транзакції не будуть сповільнюватися через відсутність пропускної здатності або інтенсивного трафіку на каналах банку.

Крім того, банки можуть прагнути створити більш взаємопов’язаний досвід шляхом розширення послуг на девайсах, пристроях віртуальної реальності й пристроях інтернету речей, що, в свою чергу, призведе до створення більш персоналізованих послуг.

Нові технологічні можливості

З появою 5G «розумні банки» перетворюються в нові центри технологічних інновацій.

Миттєве розпізнавання людини, VR/AR-банкінг, розпізнавання образів для збільшення обчислювальної потужності, аналіз кроків клієнта та багато іншого.

Навіть банкомати за допомогою штучного інтелекту почнуть пропонувати персоналізовані фінансові послуги.

Банки почнуть надсилати більше персоналізованих пропозицій і порад

Завдяки бездоганним можливостям передачі даних 5G банки зможуть використовувати штучний інтелект і машинне навчання для переходу до постійно зростаючих споживчих даних. Наприклад, поведінковим або фінансовим, які стають доступними через все більшу кількість підключених пристроїв з транзакційними можливостями.

Це дозволить банкам орієнтуватися на споживачів за допомогою гіпер-контекстних порад і більш якісних рекомендацій по продуктах і кредитам.

Краща служба підтримки

Завдяки потоковій передачі з високою роздільною здатністю в мережах 5G, відеоконсультації з фінансовими представниками через відеозв’язок стануть нормою.

Проблеми будуть миттєво вирішені за допомогою клієнтських «ботів», оснащених штучним інтелектом і машинним навчанням, що зробить весь процес автоматизованим, ефективним за часом і персоналізованим.

Все менше фізичних відділень

Завдяки 5G у банків тепер будуть кошти для розширення своєї присутності й охоплення без створення фізичних філій.

Наприклад, почнуть створювати портативні мобільні відділення, які забезпечують повністю автентичний банківський досвід через віртуальну реальність.

Банківські термінали самообслуговування з підтримкою 5G, які забезпечують миттєву підтримку з основних відділень, будуть встановлювати на різних заходах

Наприклад, на музичних фестивалях або в місцях, постраждалих від стихійних лих, де були зруйновані банківські відділення.

Покращиться безпека транзакцій

Одним з найбільш важливих аспектів еволюції 5G в банківській галузі буде виявлення шахрайства в реальному часі й усунення недоліків безпеки в додатках, сайтах, девайсах і платіжних шлюзах без простоїв для клієнтів.

Аутентифікація особистості продавця, суми транзакції, геолокації тощо будуть виконані моментально. Біометрична аутентифікація доповниться безліччю інших процесів безпеки, таких як розпізнавання людей та геолокація. Все це буде відбуватися максимально швидко.