Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (29 серпня – 2 вересня)

05 Вересня 2022

Чим жили українські банки протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба РАДАБАНКУ:

Минулого тижня РАДАБАНК офіційно завершив дію акційного депозиту «На Сме₽ть орків». Однією з цілей, які поставив собі РАДАБАНК, починаючи акцію, було надання благодійної допомоги українським воїнам, що боронять кордони нашої країни.

По завершенню РАДАБАНК перерахував до Національного банку України 376 095,00 гривень на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку ЗСУ  – відсоток з власного прибутку зі всієї суми залученої на депозит «На Сме₽ть орків» за весь період дії пропозиції. Це символічна вдячність нашим захисникам, які щодня ризикують власним життям.

Також РАДАБАНК долучився до благодійної акції Національного банку «Смілива гривня», яка триватиме протягом трьох тижнів і має за мету збір монет номіналом 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів також буде перерахована на потреби ЗСУ.

монеты номиналом 1 и 2 грн

Відділення РАДАБАНКу вже оснащені спеціальними боксами для збору монет від громадян, а співробітники активно закликають Клієнтів долучатися до акції та допомагати нашим захисникам, адже війна триває та вкрай важливо підтримувати нашу армію усіма можливими способами.

Пресслужба IBOX BANK:

IBOX BANK запровадив новий тарифний план для ФОП. Тепер щомісячне розрахунково-касове обслуговування стає вигіднішим.

За тарифом «Підприємець» проведення операцій у гривні становитиме 50 грн без ПДВ, в іноземній валюті – 25 грн без ПДВ. Сплата за обслуговування нараховуватиметься щомісяця за окремим розрахунковим документом. Комісія за видачу коштів з рахунку без ПДВ складатиме 0,4% від суми готівки. Також для фізичних осіб-підприємців продовжує діяти тарифний план «Стандартний».

В АТ «АЙБОКС БАНК» також затвердили нову редакцію тарифів по відкриттю карток по продукту «ЛІТНІЙ» для нових клієнтів, з можливістю відкрити картку миттєву MasterCard, вартість її оформлення складе 100 грн.

Також минулого тижня IBOX BANK оновив свій застосунок. У мобільному додатку тепер доступний новий дизайн карт MasterCard, а також картки Veocard. Це ексклюзивна картка, створена у партнерстві з компанією Moneyveo. Унікальний дизайн та можливості для клієнтів були ретельно продумані, аби створити найбільш актуальний продукт для лояльних користувачів Moneyveo. Щоб скористатись новим функціоналом, потрібно оновити застосунок в PlayMarket чи App Store.

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого тижня ОТП Банк отримав премію Finawards 2022, посівши друге місце у рейтингу «Стійкий банк» від провідних медіа ресурсів про фінанси та банки Minfin та Finance.ua.

FinAwards – щорічна премія, що визначає найкращі фінансові та інвестиційні продукти, клієнтські сервіси, IT-впровадження, рекламні проєкти ринку фінансових послуг та ін. Цього року премія відбулася у ювілейний п’ятий раз.

Урочиста церемонія відбулася 26 серпня у концерт холі Freedom, нагороду отримала директорка банку з продажів та розвитку мережі Леся Сирота. «Мені дуже приємно, що ми знов отримали цю нагороду, яка у 2022 році є ювілейною. Така премія – визнання нашої стійкості, стабільності та дієвості обраної бізнес-моделі, навіть за умов широкомасштабної війни», – наголосила вона.

Надпись Банк на фасаде здания

Пресслужба БО «Благодійний фонд Front-U»:

Благодійна організація «Благодійний фонд Front-U» обʼєднує зусилля представників фінансового сектору та фокусується на чотирьох пріоритетах: закуповує дрони, рації, тепловізори та іншу спеціальну оптику, а також планшети з ПЗ «Кропива» для ефективного коригування вогню. Благодійники працюють із точковими запитами від конкретних військових частин і закривають основні технологічні запити армії.

За два місяці роботи проєкту вдалося зібрати понад 3,5 млн грн і доставити на передову більше ніж 100 необхідних пристроїв.

«Згідно з  дослідженням потреб і роботи НУО під час війни, в Україні тими чи іншими напрямами діяльності займаються приблизно 326 організацій, 48 із них збирають ресурси на потреби для армії. Багато українців від початку війни волонтерять або донатять, і фінансовий сектор не є винятком. Ми вирішили обʼєднатися в благодійний фонд, щоб посилити одне одного», – коментує один із волонтерів Front-U Ярослав Білан.

«Ми не конкуруємо з іншими організаціями, знайшли свою нішу й використовуватимемо весь наш досвід і звʼязки до Перемоги. Назва “Front-U” для нас символічна, тому що кожен робить усе можливе на своєму фронті», – додає Андрій Сяброволонтер Front-U.

Ініціативу вже підтримали авторитетні представники сектору – Амбасадори, до лав яких доєдналися близько 60 учасників фінансового ринку. Водночас Front-U радий новим партнерам із будь-яких сфер.

«Сьогодні неприпустимо бути не об`єднаними, не “включеними” в усі можливі процеси, що допомагають нам перемагати. “БО “Ліга банків України” при Незалежна асоціація банків України перерахувала Front-U 1 мільйон гривень. Я щаслива, що нам разом із фінсектором вдалося побудувати фонд, який працює системно та результативно, – коментує Олена Коробкова, Амбасадорка Front-U. – Ми об’єднані в нашій боротьбі з ворогом. А де щире єднання, правда та зусилля – там обов’язково Перемога!».   

Ініціатива допомагає військовим на передовій отримати технологічну перевагу в таких напрямах, як оптика, навігація, зв’язок, дрони.  Понад 600 осіб уже долучилися до ініціативи. Понад 80 із них стали Фронтменами і Фронтвумен та отримали місце на сайті Front-U.

Наразі Front-U збирає 3 мільйони гривень на поточні закупівлі для Захисників України на передовій. Волонтери Front-U працюють як із донатами від приватних осіб, так і від юридичних установ України та з-за кордону.

Пресслужба Банку Альянс:

Ми запланували значно розширити мережу відділень Альянс Банку на Заході країни і вже плідно працюємо над цим питанням.

Розширення мережі наших відділень вже йде повним ходом, не дивлячись на обставини в країні. Першим відкриттям в цьому сезоні стало відділення в Івано-Франківську наприкінці минулого тижня, а саме 2 вересня. Нове відділення працює за наступним графіком: 9:00 – 18:00 з понеділка по п’ятницю.

Також Банк Альянс запустив нову активність «Тримаємо курс для перемоги – 36,93 грн за долар». Поки курс долара в пересічних обмінниках валют йде вгору, ми в Банку зафіксували курс долара для вигідних заощаджень. Клієнти можуть купувати долар у нас за курсом 36,93 грн та розміщувати депозитний вклад від 3 місяців, щоб отримати максимальну вигоду. Додатково до вашої вигоди з курсу ви отримаєте до 2,75% річних за депозитом. Тож це не тільки вигідний курс – це надійне зберігання ваших заощаджень у буремний час та пасивний дохід. Доступні депозити в валюті: Ощадний, Ощадний+, Капітальний.

Крім того, минулого тижня Альянс Банк продовжив благодійну ініціативу, яку запустили ще в серпні з метою зібрати якомога більше донатів на потреби ЗСУ. Кожного разу, коли клієнт відкривав депозит «Переможний», ми донатили 1% річних від суми з власного прибутку на ЗСУ. З вас – депозит, з нас – донат.

Отриманий попит на депозит «Переможний» став для нас ще одним маркером єдності українців на шляху до спільної мети. Ця проста і прозора мотивація стала причиною чому ми вирішили продовжити благодійну ініціативу ще на місяць. І надалі ми намагатимось створювати нові механіки, що поєднають нашу роботу з безперервною допомогою нашим захисникам.

Пресслужба ПУМБ:

Минулий тиждень для банку ПУМБ відзначився соціально значущими подіями.

Так, були підбиті підсумки акції «Смілива гривня», у якій ПУМБ взяв безпосередню участь. Лише за серпень, перший місяць акції «Смілива гривня», всі її учасники разом – монетка до монетки – зібрали понад 842 тисячі грн. Через відділення ПУМБ було зібрано і перераховано на спецрахунок НБУ для підтримки ЗСУ понад 150 тисяч гривень. І це ще тільки початок, адже мобілізація монет триває та скриньки для збору продовжують наповнюватися. Щодня до акції доєднуються сотні благодійників.

До 31 жовтня триває акція «Смілива гривня», в межах якої на допомогу українським військовим можна передати монети номіналом 10 та 50 копійок, а також номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень. Монети можна здати у відділеннях банку, інформація щодо їхньої роботи оновлюється щодня. Якщо у вас ще залишилися неплатіжні монети 1, 2, 5, 25 копійок, відправляйте на фронт їх також. Їх з радістю приймуть до скриньок у відділеннях ПУМБ.

гривна

Крім того, Нова пошта та ПУМБ об’єднали зусилля задля допомоги тим, хто проливає кров за Україну. Нова пошта за власний рахунок доставить 6000 замовлень із патріотичним одягом та аксесуарами у рамках проєкту «Ми однієї крові», кошти з якого йдуть на доставку донорської крові в гарячі точки та закупівлю кровоспинних засобів тактичної медицини для військових. Проєкт «Ми однієї крові» – це співпраця банку ПУМБ, організацій «ДонорUA» та «Агенти крові», 6 українських брендів та 4 ілюстраторів. Благодійний патріотичний мерч виготовлений українськими брендами Harvest, Twin Store, Seven Mountains, Ohueno, Griffon Socks та «Авіація Галичини», а до дизайну долучились українські ілюстраторки SandraRuth, Anastreela, Maliunok та Катерина Пилюшенко.

За перший місяць роботи проєкт зібрав 300 тисяч гривень, які відправлені громадським організаціям ДонорUA та «Агенти крові». Завдяки цьому на фронт доставлено 140 кровоспинних джгутів-турнікетів для військових та забезпечено чотири доставки крові, кожна з яких рятує більше тисячі реципієнтів. Дізнатися більше про проєкт та замовити мерч можна на сторінках ініціативи: @lifesavingmerch та www.facebook.com/lifesavingmerch.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: