Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Від бізнес-радників до підробного РРО: чим живуть фінтех і стартапи в Україні і поза межами
За даними Української асоціації фінтех та інноваційних компаній (УАФІК), український фінтех давно став повноцінною частиною глобальної фінтех-екосистеми, оскільки кожна третя фінтех-компанія України працює на міжнародному ринку, а кожна восьма – на ринку Європи. Banker.ua зібрав актуальні події та новини зі світу фінтеху за липень, які демонструють, наскільки різноманітним, насиченим та навіть непростим життям живе цей сегмент.
В Україні з’явився сервіс Wiseboard для пошуку бізнес-радника
На початку липня стало відомо, що в Україні запустили сервіс пошуку бізнес-радників для IT-компаній під назвою Wiseboard. Проєкт заснував Артур Федоренко. Як розповіли в команді розробників, платформа аналізує профілі компаній-клієнтів та їхні запити, і на основі цих даних підбирає для них експертів.
Працює все просто: бізнес звертається до Wiseboard із запитом, а платформа підбирає йому радника. Він розробляє ключові проблеми та план їхнього вирішення. Якщо компанія погодила радника та його план, його залучають до роботи з компанією на 6-12 місяців. Це можуть бути консультації або робота за такими напрямками, як бізнес-стратегії, фінанси, операційна робота, продажі, маркетинг, продакт-менеджмент, менеджмент команди тощо.
Радниками можуть бути засновники, керівники та експерти з відомих компаній. На сьогодні з Wiseboard працює понад 100 радників. Вартість послуг радника залежить від його експертизи, формату та тривалості роботи.
Стартап Workee залучив $900 000 інвестицій
Український стартап Workee, який розробляє систему управління онлайн-бізнесом для фрілансерів, залучив фінансування на $900 000. За даними Forbes, інвесторами стали міжнародні фонди та спецфонд Google, а оцінка post-money, за словами засновника Ігора Баумана, досягла $9-12 млн.
Workee розробляє систему управління онлайн-бізнесом для фрілансерів. За допомогою інструментів ПЗ стартапу, спеціалісти без навичок програмування можуть створювати власний сайт та керувати робочими процесами: особистим розкладом, задачами, комунікацією із замовниками та фінансами.
У новому раунді інвестицій Workee взяли участь SMOK Ventures, каліфорнійський фонд Slava Ventures, котрий сфокусований на українських проєктах, а ще кілька ангелів із Кремнієвої долини.
Монета XRP виросла на 73% за день через вирок суду
Трохи новин зі світу криптовалют. Монета XRP, відома як Ripple, показала значне зростання протягом останніх кількох днів. А все через проміжні висновки суду, який тягнувся з 2020 року. Справа в тому, що три року тому Комісія з цінних паперів США (SEC) подала в суд на Ripple: компанію звинуватили у продажі токенів без дотримання відповідних вимог. У SEC були певні, що у випадку Ripple токени XRP є цінними паперами, а, отже, все повинно було проходити відповідно до правил регулятора.
Суд тривалий час стримував ціну XRP в межах 50 центів, тож монета навіть у моменти зростання біткоїну не демонструвала жодних стрибків.
Але днями суд оголосив перші результати, які можна назвати частковою перемогою Ripple: продаж великої частини токенів не можна вважати за продаж незареєстрованих цінних паперів. Проте через те, що продаж токенів ще на $700 млн великим інституційним інвесторам пройшов з порушеннями, справу продовжать розглядати.
Хоча навіть часткова перемога дала результат: практично за день вартість токена виросла на 73% і майже досягнула $0,9 за монету.
Крім того, монету вже збираються повертати на великі біржі Binance та Coinbase. Хоча варто зауважити, що подальше зростання вартості ціни токену не є обовʼязковим, тому перші зміни у ціні не варто сприймати як фінансову пораду.
Фінтех-сервіс NovaPay відзвітував за перше півріччя 2023 року
Фінтех-сервіс NovaPay, який входить в групу компаній «Нова пошта», у понеділок, 17 липня, повідомив про результати роботи за перше півріччя 2023 року. Компанія перерахувала до бюджету України 442 млн грн податків і зборів. Це на 58% більше, ніж за той самий період 2021 року.
Крім того, за перше півріччя NovaPay здійснив 165,7 млн переказів. «Ми фіксуємо не просто повернення до довоєнних показників, а й зростання у порівнянні із 2021 роком. Бізнес в Україні продовжує працювати, тримати фінансовий тил і демонструє свою здатність до відновлення і адаптації до нових умов», – заявив Ігор Приходько, фінансовий директор NovaPay.
Серед найпопулярніших послуг – внутрішні перекази, поповнення і зняття готівки з картки, післяплата, також суттєве зростання – по міжнародним переказам. Їхня кількість складає 392 тисяч операцій, загальна сума – еквівалент 26,3 млн євро.
Більшість міжнародних переказів – це грошова допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН, виплату якої забезпечує NovaPay у відділеннях «Нової пошти» з 2022 року.
Викрили схему з податками: шахраювали за допомогою спеціального ПЗ
Вчора Державна податкова служба України повідомила, що викрила низку підприємців в Києві та Харкові, які ухилялися від сплати податків, використовуючи модифіковані РРО/пРРО. В рамках перевірок в Києві виявили мережу магазинів, у якій під час продажу товару за готівку видавалися чеки, що імітують фіскальні. За допомогою спеціального ПЗ (програмного забезпечення) покупцям видавали чеки з реальними реквізитами, але при цьому інформація про ці операції не надсилалась до Системи обліку даних РРО.
Тож покупці навіть не здогадувались, що операція проводиться з порушенням податкового законодавства, адже їм на руки видали «фіскальний чек», який важко відрізнити від справжнього.
Зʼясувалося, що повз податкову пройшли операції продажу товарів (у т. ч. підакцизних) за готівку на загальну суму понад 6,3 млн грн.
За схожою схемою працював також ФОП у Харкові. Він використовував модифікований пРРО для приховування реальних доходів від оподаткування.