3 чи 12 – що більше? Огляд банківських депозитів у гривні та валюті (серпень-2023)

09 Серпня 2023

Як стверджують деякі експерти і банкіри, ринок гривневих депозитів ближче до середини серпня чекатиме певний спад через зниження доходності вкладів, а от валютні депозити вийдуть уперед. Banker.ua традиційно розглянув умови банківських депозитів у серпні 2023 року і відшукав цікаві пропозиції.

Головний Telegram-канал банкірів

Для цього огляду ми вирішили не просто розглянути гривневі та валютні депозити в доларах та євро, але і порівняти умови і ставки за короткими депозитами строком на 3 місяці та довгостроковими – на 12 місяців.

Гривневі депозити

Вигідною пропозицією від ТАСКОМБАНКУ є депозит «Стабільний». Оформити його можна від 1 місяця до 1 року. Поповнення та дострокове розірвання вкладу не передбачене, а виплата відсотків відбувається як щомісячно, так і в кінці строку (тоді відсоток за депозит вищий).

Тож вклад терміном на 3 місяці (93 дні) без поповнення, дострокового розірвання, але з виплатою в кінці строку передбачає ставку в розмірі 15,25% річних.

Що стосується довгострокового оформлення, то на 12 місяців (367 днів) можна покласти гроші під 14% річних. Крім того, можлива пролонгація на ще більший термін. Оформити вклад можна у додатку TAS2u.

Депозит «Стандарт» від ПриватБанку – класичний вклад на обраний строк з можливістю поповнення та виключно щомісячною виплатою відсотків. Є можливість поповнення депозиту та дострокового закриття (відсотки будуть зменшені).

У випадку з коротким депозитом на 3 місяці відсоток складатиме стабільні 2,5% річних. А вклад строком до 12 місяців можна зробити під 13%.

Агропросперіс Банк пропонує доволі високі відсотки за своїм «Депозитом Онлайн», який передбачає розміщення коштів на строк від 1 до 24 місяців. Зокрема, ставка терміном на 3 місяців складає непогані 16,5%, а на 12 місяців – сягає цілих 17,75% річних.

Мінімальна сума для відкриття депозиту – 1000 гривень. Виплата відсотків відбувається щомісячно. При цьому відсутні можливості поповнення, дострокового розірвання та часткового зняття коштів. Оформлення вкладу здійснюється через онлайн-банкінг AP Bank.

Крім того, банк надає +0,50% для нових вкладів у гривні на суму від 5 млн гривень на термін 6, 9, 12 місяців.

Депозит BOOOSTER у sportbank також пропонує одну з найвищих ставок на ринку. Ставка за вкладом без права дострокового розірвання у гривні строком на 3 місяці (93 дні) становить 16% річних, а з правом дострокового розірвання – 13%.

Депозит на тривалий термін – 12 місяців (367 днів) – можна відкрити аж під 18% (без розірвання) або 15% річних (з достроковим розірванням).

Мінімальна сума депозиту становить 500 гривень, максимальної не встановлено. Є можливість поповнення, але максимальна сума поповнення за місяць не повинна перевищувати початкову суму вкладення. Нарахування процентів йде щоденно, а виплата відбувається щомісяця.

У monobank можна відкрити депозит «Стандартний» (він, по суті, єдиний). Ставка для депозиту на 3 місяці становить 13% річних, а на 12 місяців – 16%. Оформити депозит, звісно, можна в додатку.

Крім того, можна обрати варіант виплати процентів: на картку monobank або додати до суми депозиту (капіталізація). А ще передбачена можливість поповнення депозиту та дострокового розірвання (відсотки менші).

Банк Креді Агріколь пропонує «Строковий» депозит зі ставкою 10% річних строком на 3 місяці і 11,5% строком на 12 місяців. Відсотки виплачуються лише наприкінці строку депозиту. Мінімальна сума вкладу тут становить 5000 гривень, а максимальна без обмежень. Можливість поповнення та часткового зняття відсутня, але є автопролонгація депозиту.

«Мій депозит» від Ощадбанку можна оформити на таких умовах: виплата відсотків відбувається щомісячно або вони капіталізуються, є можливість поповнити і пролонгувати вклад, але відсутнє дострокове повернення грошей.

Депозит строком на 3 місяці+5 днів можна відкрити під 11% річних, а на 12 місяців – під 13%. Мінімальна сума депозиту – 1000 гривень. Поповнювати депозит мінімально можна на 200 грн.

І традиційно клієнт може підвищити ставку за депозитом: отримати +0,25% річних при оформленні вкладу онлайн через сервіс Ощад 24/7 у гривні, +0,5% при пролонгації гривневого депозиту, а також +0,2% вкладникам, які отримують заробітну плату через Ощадбанк.

Вигідною пропозицією від ПУМБ є депозит «Дохідний». Умови вкладу не передбачають поповнення та дострокового зняття коштів. Мінімальна сума вкладу становить 500 гривень. Відсотки сплачуються на карту щомісяця. Є автопролонгація за цим вкладом.

Ставка за депозитами на 3 і на 12 місяців однакова і складає 15% річних (до оподаткування). Але зараз діє програма лояльності для кожного вкладника ПУМБ – надбавка до ставки у гривні +1%.

ОТП Банк пропонує депозит «Строковий». Оформити його можна на 3 або 6 місяців. Виплата процентів можлива у кінці строку, щомісяця на картку, або вони щомісяця додаються до банківського вкладу (капіталізація). Це вклад з можливістю поповнення, але без можливості часткового зняття коштів, без права дострокового повернення. Можлива автоматична пролонгація строком від 3-х місяців. Мінімальна сума вкладу – 2000 гривень.

Ставка за депозитом на 3 місяці без поповнення складає 8% річних, а на 12 місяців – 5,5%. Але при відкритті через інтернет-банкінг ОТР Smart кліжнт отримує + 0,5% до ставки, а при відкритті в OTP Bank UA +1% додатково.

В Укргазбанку можна оформити «ЕКО-депозит» з виплатою процентів щомісячно або в кінці строку, можливістю автопролонгації і поповнення. Мінімальна сума депозиту складає 1000 гривень.

За короткий вклад до 92 днів можна отримати 9% річних (у кінці строку), а почекавши ще тиждень (оформлення на 93-100 днів), отримати вже цілих 16%. Ставка на термін до 365 днів складає 14,5% (у кінці строку).

Валютні депозити

З валютними депозитами все простіше – тут ставки невеликі, а умови змінюються рідко.

У ТАСКОМБАНКУ за депозитом «Стабільний» умови такі: мінімальна сума для відкриття становить 100 доларів або євро. Найвищий відсоток можна отримати в кінці терміну, без зняття  і поповнення.

Вклад у долара США на 3 місяці – 2%, на 12 місяців – 3% річних. В євро на 3 місяці – 0,7% річних, а на 12 місяців – вже 2%.

Депозит «Стандарт» від ПриватБанку передбачає ставку 0,01% річних для вкладу у доларах та євро строком від 3 до 12 місяців. Виплата відсотків – щомісяця.

Агропросперіс Банк пропонує за «Депозитом Онлайн» покласти на рахунок долари, вклад у євро не передбачений за цією програмою. Мінімальна сума – 100 доларів. Ставка на 3 місяці складає 1,5% річних, а на 12 місяців – 2%. Відсотки виплачують щомісячно.

Мінімальна сума депозиту BOOOSTER у sportbank складає 15 доларів або євро, при цьому вклад оформлюють без права дострокового розірвання. Так, за депозитом у доларах на 3 місяці (93 дні) можна отримати 0,1% річних, на 12 місяців (367 днів) – 3%. В євро банк дає 0,1% річних за вклад на 3 місяці (93 дні) і 0,5% – на 12 місяців (367 днів).

У monobank мінімально можна покласти 100 доларів або євро. Ставка для доларового депозиту на 3 місяці становить 0,1% річних, на 12 місяців – 2,1%. Щодо євро, тут на 3 місяці дають також 0,1%, а на 12 місяців – 1,6% річних.

У Банку Креді Агріколь «Строковий» депозит у доларах можна відкрити під 0,5% річних на 3 місяці і під 1% річних – на 1 рік. В євро ставка складає 0,2% і 0,5% річних відповідно. Мінімальна сума вкладу – 1000 доларів або євро. Виплата відсотків – у кінці строку.

На «Мій депозит» в Ощадбанку можна мінімально покласти 100 доларів або євро. В доларах на 3 місяці+5 днів ставка складає 0,05%, на 12 місяців – 0,3% річних. В євро це 0,01% і 0,1% річних відповідно. Виплата відсотків  щомісяця або можлива капіталізація.

ПУМБ пропонує депозит «Дохідний» з мінімальною сумою вкладу 100 доларів або євро. Ставка за депозитом у доларах на 3 місяці складає 0,5%, а на 12 місяців – 1,2% річних. В євро – 0,5% за 3 місяці і 0,8% за рік. Передбачені щомісячні виплати.

ОТП Банк пропонує депозит «Строковий» з мінімальною сумою 50 доларів/євро. Оформити його можна в доларах і євро строком і на 3 місяці, і на 12 місяців під 0,01% річних в кінці терміну.

В Укргазбанку оформити «ЕКО-депозит» у доларах з виплатою процентів в кінці строку можна під 0,1% на 3 місяці і 0,5% – на 12 місяців. В євро ставка складе 0,01% на 3 і 12 місяців.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: