Держбанки дають більше? Огляд умов за депозитними програмами (березень-2023)

17 Березня 2023

Упродовж місяця українські банки трохи підвищили відсоткові ставки за своїми депозитними програмами. Особливо це стосується державний фінустанов. І все більше банків пропонують вигідні умови зберігання на короткі терміни. Тож Banker.ua традиційно проаналізував банківські пропозиції та порівняв умови за депозитними програмами у березні 2023 року.

Головний Telegram-канал банкірів

В огляді проаналізовані умови за депозитами строком до 6 місяців через збільшений попит на короткострокові вклади. Максимальна сума депозитів для розгляду становить 100 тисяч гривень. Слід зазначити, що кількість банків, в яких можна відкрити депозитний рахунок на вказаних умовах, наразі знову зросла до 21 фінустанови. Нагадаємо, що на початку року їх налічувалося 15. А от середня ставка по ринку за вказаними депозитами знову трохи зросла – наразі вона становить 13,02% річних порівняно з 12,15% річних у лютому. Розглянемо детальніше, які саме умови пропонують банки в Україні за депозитними програмами у гривні у березні цього року.

Умови за депозитами строком до 6 місяців в банках України

Розпочнемо з найвищої депозитної ставки на ринку. На сьогодні таку пропонує Агропросперіс Банк. Їхній депозит «Класичний+» передбачає розміщення коштів на строк від 1 до 24 місяців. Зокрема, ставка терміном на 6 місяців сягає цілих 17% річних у гривні. Мінімальний сума для відкриття депозиту – 15 тисяч гривень. Виплата відсотків відбувається в кінці терміну на карту або рахунок. При цьому є автоматична пролонгація, але клієнт не може поповнювати вклад, частково знімати гроші та достроково розривати договір.

Крім того, для вкладів у гривні діє програма лояльності: +0,25% для нових депозитів при сумі 100 000 грн і більше або при пред’явленні пенсійного посвідчення; +0,5% при пролонгації вкладу.

ТАСКОМБАНК пропонує депозит «Строковий», ставка за яким протягом тривалого періоду зберігається на стабільно високому рівні – 15,5% річних, отримати які можна наприкінці строку дії договору. При цьому мінімальна сума для відкриття рахунку – 1000 грн. Відсотки після закінчення строку дії договору повертаються на карту. Крім того, клієнт не може поповнювати та частково знімати гроші, але має змогу пролонгувати договір. Зауважимо, що цей вид вкладу оформлюється у відділенні банку.

В Укргазбанку можна оформити вигідний «ЕКО-депозит». Мінімальний термін вкладу – 6 місяців, а максимальний – 9 місяців. При цьому відсотки можна отримувати як наприкінці терміну, так і щомісячно. Наразі максимальна ставка сягає 16% річних (наприкінці терміну) у гривні, а мінімальна сума вкладу становить 1000 грн. Умови передбачають автопролонгацію вкладу та можливість поповнення (мінімально на 500 грн), але без дострокового розірвання договору.

ПриватБанк вперше за дуже тривалий час змінив умови свого депозиту «Стандарт». Депозит можна оформити строком від 1 до 24 місяців – строки обираються будь-які. За умовами вкладу, відсотки виплачуються клієнту тільки щомісяця. Наприклад, при вкладі на 6-9 місяців відсоткова ставка тепер складає цілих 11,5% річних без дострокового закриття (замість 8% у лютому) і 10% – з достроковим (замість 6,5% у лютому).

БАНК ІНВЕСТИЦІЙ І ЗАОЩАДЖЕНЬ (БІЗ) пропонує депозит «Прибутковий». Оформити вклад можна на будь-який строк. Наприклад, при оформленні договору на 90-179 днів клієнт отримає  14,5% річних, а на 180-369 днів – 16% річних. Мінімальна сума становить 1000 гривень. Виплата відсотків відбувається наприкінці строку дії договору на рахунок клієнта. Умовами не передбачені поповнення та дострокове повернення.

Ощадбанк також підвищив ставки за своєю депозитною програмою «Мій депозит». Вклад строком на 6 місяців можна відкрити вже під 12% річних замість 10,5% минулого місяця. При цьому відсотки виплачуються щомісячно або капіталізуються за бажанням клієнта. Мінімальна сума депозиту – 1000 гривень. Є можливість поповнення (мінімально на 200 грн), автопролонгації, але не передбачено дострокове повернення депозиту.

Крім того, клієнт, як і раніше, може підвищити ставку за депозитом: отримати +0,25% річних при оформленні вкладу онлайн через сервіс Ощад 24/7 у гривні, +0,5% при пролонгації гривневого депозиту, а також +0,2% вкладникам, які отримують заробітну плату через Ощадбанк.

Банк Креді Агріколь пропонує «Строковий» депозит із незмінною ставкою 9,5% річних строком на 6 місяців. Відсотки виплачуються лише наприкінці строку депозиту. Мінімальна сума вкладу тут становить 5000 гривень. Можливість поповнення та часткового зняття відсутня, але є автопролонгація депозиту.

ОТП Банк має стабільну пропозицію – строковий банківський вклад «Абсолютна перевага». Оформити його можна на 3 або 6 місяців. Умови залишаються без змін: немає можливості поповнення та часткового зняття, без автоматичної пролонгації, сума вкладу становить від 2000 грн до 200 000 грн. Для суми до 100 тис. грн строком на 6 місяців процентна ставка у березні складає все ті ж 12,75% річних, але без можливості відкриття в інтернет банкінгу ОТР Smart. Відсотки виплачуються щомісяця на поточний рахунок/картку або шляхом капіталізації.

У КredoBank можна відкрити депозит «Прибутковий» на 6 місяців з незмінною дохідністю. Відсоткова ставка складає 12,5% щомісяця та 13% наприкінці терміну (10,47% після сплати податків). Мінімальна сума вкладу – від 500 грн.  При цьому вклад не передбачає можливості поповнення, дострокового зняття та пролонгації.

Вигідною пропозицією від ПУМБ є депозит «Надійний». Умови вкладу не передбачають поповнення та дострокового зняття коштів. Ставка терміном на 6 місяців зросла у березні з 15% до 16% річних (до оподаткування). Мінімальна сума вкладу становить 500 гривень. Відсотки сплачуються на карту щомісяця. Автопролонгація за цим депозитом відсутня. Але зауважимо, що депозит доступний для відкриття лише у відділеннях банку для фізичних осіб, що отримують через ПУМБ відшкодування Фонду гарантування вкладів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: