Стрибок угору: які банки підвищили депозитні ставки? Огляд за жовтень-2022

28 Жовтня 2022

Українські банки протягом жовтня активно почали збільшувати відсотки за депозитними програмами. У середньому за місяць ставки зросли на 2% річних. Banker.ua традиційно проаналізував банківські пропозиції та порівняв умови за депозитними програмами у жовтні.

Головний Telegram-канал банкірів

В огляді ми проаналізували депозити строком до 6 місяців, оскільки зараз короткострокові вклади користуються найбільшим попитом. Максимальна сума депозитів для розгляду становить 100 тис. гривень. Як і раніше, в Україні станом на сьогодні 21 банк дозволяє відкрити депозитний рахунок на вказаних умовах. Середня ставка по ринку за вказаними депозитами знову трохи збільшилася порівняно із вереснем – наразі вона становить 11,77% річних (+ 0,25% за місяць). Розглянемо детальніше, які саме умови пропонують банки в Україні за депозитними програмами у гривні в жовтні.

Умови за депозитами строком до 6 місяців в банках України

У КredoBank можна відкрити депозит «Прибутковий» на 6 місяців з непоганою дохідністю. Відсоткова ставка залишилася незмінною – 12,5% щомісяця та 13% наприкінці терміну (10,47% після сплати податків). Мінімальна сума вкладу – від 500 грн.  При цьому вклад не передбачає можливості поповнення, дострокового зняття та пролонгації.

ТАСКОМБАНК пропонує депозит «Строковий», ставка за яким стартує від 9% річних. Наприклад, при розміщенні вкладу на 6 місяців та без поповнення та дострокового розірвання договору клієнт може отримати наприкінці строку вже до 16% річних (замість 14% у вересні). При цьому мінімальна сума для відкриття рахунку – 1000 грн. Відсотки після закінчення строку дії договору повертаються на карту. Зверніть увагу, що цей вид вкладу оформлюється у відділенні банку.

Крім того, до свого Дня народження Банк додає бонусом +3% річних при розміщенні вкладу в гривні на 6, 9, 12 місяців.

Депозит «Стандарт» від ПриватБанку дійсно відрізняється своєю стабільністю – ставки за цим вкладом утримуються на одному рівні вже протягом тривалого часу. Депозит можна оформити строком від 1 до 24 місяців – строки обираються будь-які. За умовами вкладу, відсотки виплачуються клієнту тільки щомісяця. Наприклад, при вкладі на 3-5 місяців відсоткова ставка незмінно становить 4,5% річних без дострокового розірвання договору, а на 6-9 місяців – 5,5% річних.

В Укргазбанку можна оформити вигідний «ЕКО-депозит». Мінімальний термін вкладу – від одного місяця. При цьому відсотки можна отримувати як наприкінці терміну, так і щомісячно. Наприклад, депозит від 3 до 6 місяців принесе власнику 12,5% в кінці терміну або 12,2% кожного місяця. При цьому, вклад на 6-9 місяців додасть вже 14% річних у гривні. На сайті зазначається, що процентна ставка застосовується при автоматичному продовженні строку зберігання коштів по депозиту, що було розміщено до 01.09.2020 року. Умови передбачають автопролонгацію вкладу та можливість поповнення.

ПРАВЕКС БАНК пропонує депозит «ПРАВЕКС Класика» з фіксованою ставкою. Мінімальна сума вкладу становить 250 грн, при цьому кошти можна покласти на строк від 1 місяця у національній валюті. Відсотки виплачуються лише наприкінці терміну дії депозиту та незмінно становлять 5,5% річних на строк до 180 днів. Особливістю є те, що цей вклад можна відкрити на ім’я дитини.

ОТП Банк має вигідну пропозицію – строковий банківський вклад «Абсолютна перевага». Він короткостроковий – на 3 або 6 місяців. Має такі умови: без поповнення та часткового зняття, без можливості автоматичної пролонгації, сума вкладу становить від 2000 грн до 200 000 грн. Процентна ставка протягом місяца залишилася незмінною і складає 10,5-12,75% річних, але без можливості відкриття в інтернет банкінгу ОТР Smart. Відсотки виплачуються щомісяця на поточний рахунок/картку або шляхом капіталізації.

За умови розміщення 100 тис. грн на півроку, клієнт отримає максимальні відсотки – 12,75% річних (10,64% після сплати податків).

Банк Креді Агріколь пропонує «Строковий» депозит з найвищою ставкою в їхній депозитній лінійці. Передбачені різні терміни розміщення коштів, зокрема на 6 місяців, при цьому ставка виросла з 5,5% річних у вересні до 7,5% у жовтні. Відсотки виплачуються лише наприкінці строку депозиту. Мінімальна сума вкладу тут також становить 5000 гривень. Можливість поповнення відсутня, але є автопролонгація депозиту.

Вигідною пропозицією від ПУМБ є депозит «Надійний». Максимальні відсотки можна отримати через те, що умови вкладу не передбачають поповнення та дострокового зняття коштів. На 6 місяців ставка складає вже 13,5% річних до оподаткування (у вересні становила 12% річних). Мінімальна сума вкладу становить 500 гривень. Відсотки сплачуються на карту щомісяця. Автопролонгація за цим депозитом відсутня.

люди_карта

Ощадбанк підняв ставки за депозитними програмами, тож у жовтні відкрити гривневий «Мій депозит» строком на 6 місяців можна під 9% річних (7,25% після сплати податків) замість 5,5% у вересні. При цьому відсотки виплачуються щомісячно або капіталізуються за бажанням клієнта. Мінімальна сума депозиту – 1000 гривень. Є можливість поповнення (мінімально на 200 грн), автопролонгації, але не передбачено дострокове повернення депозиту.

Крім того, клієнт може підвищити ставку за депозитом: отримати +0,25% річних при оформленні вкладу онлайн через сервіс Ощад 24/7 у гривні, +0,5% при пролонгації гривневого депозиту, а також +0,2% вкладникам, які отримують заробітну плату через Ощадбанк.

IdeaBank пропонує депозит «Дохідний». Відкрити вклад можна на терміни від 1 місяця та більше. Зокрема, на строк до 6 місяців відсоткова ставка складатиме 9% річних (сума вкладу – від 1000 грн) або 9,25% (від 100 000 грн).  Відсутня можливість зняття та поповнення рахунку, при цьому відсотки виплачуються лише наприкінці строку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: