Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Допомога від США, режим керованої гнучкості і “жовта картка” Україні: про що пишуть експерти в соцмережах
Щодня в українському інфопросторі з’являються новини, які викликають жваве обговорення в соціальних мережах. Експерти у сфері економіки, фінансів, банківської справи, а також представники бізнесу діляться зі своїми підписниками не тільки фактами чи цифрами, а й власними міркуваннями. Цього тижня обговорювали допомогу від США, режим керованої гнучкості, “жовту картку” Україні та інше.
Тож Banker.ua традиційно проаналізував соціальні мережі відомих експертів та обрав найцікавіші пости для розгляду.
Олег Гороховський про найбільший кешбек в Україні
Співзасновник monobank Олег Гороховський розповів своїм підписникам про те, що впродовж шести років з моменту запуску проєкту monobank вони виплатили клієнтам 4,8 млрд гривень кешбеку. Він зазначив, що це одна з найбільших програм лояльності в історії України.
“Універсалбанк, на ліцензії якого розвивається проєкт Monobank, за той же період, згідно з відкритою звітністю Національного банку України, отримав прибуток в розмірі 8,97 мільярда гривень”, – написав Гороховський.
Також він поділився формулою, за якою можна вирахувати кешбек як свого роду податок.
“Отже, окрім різних інших податків, ми абсолютно добровільно сплачуємо 35%-вий “податок на любов”, і цей податок працює набагато ефективніше, ніж інші податки, які ми сплачуємо”, – підсумував співзасновник банку.
Він вважає, що банки “проковтнуть” новий податок на “надприбуток”, який законодавці планують ввести, але “напрямок руху в бік воєнного комунізму в Україні” викликає у банкіра тривогу.
“І це лише питання часу, коли прийдуть за іншими поки що прибутковими компаніями з інших галузей”, – додав Гороховський.
Якими ще думками поділився Олег Гороховський з підписниками – читайте на його офіційній сторінці.
Ярослав Железняк про фінансові відносини зі США
Український економіст, народний депутат Верховної Ради Ярослав Железняк написав великий допис про ситуацію зі США та про те, як там прибрали із проміжного бюджету фінпідтримку Україні.
“Перше, я б не робив зараз з цього точно зраду-зраду і шукав би винних. Нічого доброго немає, але, обʼєктивно, ми просто стали заручниками їх внутрішньої політики”, – почав нардеп.
Він вважає, що можна було зробити краще, але прям сказати, що тільки наша влада винна – це буде маніпуляцією.
“Чи буде це великою проблемою? Поки ні, як писала пані Посол – у нас є там ще запас. Але тут проблема в тому, щоб гроші на Україну не пропали з основного бюджету (який має бути прийнятий протягом 45 днів) і такий прецедент дуже поганий сигнал всьому іншому Світу”, – додав Железняк.
Також він зазначив, що треба максимально боротися за прийняття окремого закону про фінансування України та закладання грошей на нашу підтримку в основному бюджеті. На його думку, це потрібно для подолання корупції в Україні як головної публічної претензії.
“Чесно, навіть значно перебільшена і це не дуже справедливо. Але з цим треба було дискутувати ДО того як проблема набула такого масштабу. Зараз вже як є. Тому ці 45 днів та і весь час треба пройти без ЖОДНОГО великого корупційного скандалу. Про що, на скільки я чув, нашим прямо під час візиту і сказали. Жодної дурниці чи зальоту”, – написав Железняк.
З повним дописом нардепа можна ознайомитися на його сторінці у Facebook.
Євген Дубогриз про режим керованої гнучкості
Євген Дубогриз, асоційований експерт CASE Україна, цього тижня торкнувся у своєму пості теми переходу до режиму керованої гнучкості з боку НБУ.
“Оце всього якусь годину тому Нацбанк написав, що “переходить до режиму керованої гнучкості”. Досить новий термін, дещо оксюморон навіть, я б сказав. Боюся, що всі ми цей термін як такий вперше сьогодні почули. То в мене вже навіть у фб-стрічці парад експертів із керованої гнучкості. І добре б пересічні громадяни, так ні ж, свої ж аналітики”, – написав експерт.
Він вважає, що це проблема аналітичного ринку: “Це насправді трохи, або не трохи, проблема аналітичного, як би так мовити, ринку – бажання одразу, негайно, коментувати все. Калька з медіа, мені здається, бо багато хто з медій вважає – хибно, на мою думку, що, що раніше напишеш щось, тим краще, тим тебе більше читатимуть і більше поважатимуть. “Зайняти нішу”, так би мовити”.
А за що саме експерт “похвалив” Нацбанк – читайте у пості Євгена Дубогриза.
Сергій Фурса про жовту карту Україні
Інвестиційний експерт Сергій Фурса на своїй сторінці у Facebook поділився міркуваннями про так би мовити “жовту картку” для України від законодавців у США.
“Дивно. Жовту карту у футболі дають за те, коли ти порушив правила і отримав покарання. І виглядає так, що голосування в Конгресі пов’язане з якимись діями України. Наприклад, з корупцією. З наявністю якої ніхто не буде сперечатися, звісно. І навіть із ії зростанням протягом війни”, – написав експерт.
Він вважає що навіть якби рівень корупції в Україні був на рівні Фінляндії – це нічого б не змінило в поведінці трампістів, оскільки вони б все одно вибрали Україну як інструмент для шантажу президента Байдена.
Сергій Фурса пояснює це двома чинниками: “Вони знають, що підтримка України є важливою для офіційного Вашінгтону. І вони ізоляціоністи. А значить все, що відбувається поза межами США для них другорядне і вони готові це використовувати. Це для нас голосування за підтримку України є основною подією в житті. А для Трампа це щось проміжне і другорядне. Та й для США це все ж таки не питання номер 1. Бо всі країни світу сконцентровані на собі”.
Попри все, експерт вважає, що “нічого не пропало”. А от якби Конгрес провалив голосування за допомогу Україні, то рівень хвилювання мав би бути сильним.
“А так поки маємо лише технічну зупинку. При цьому, до неї були готові, як в Україні, так і в Вашингтоні. В Україні зараз є запас фінансової міцності і гроші від США не є критично необхідними для бюджету цього року. А в США використали креативну бухгалтерію, переоцінили вже надану підтримку (кілька місяців тому) і змогли збільшити власний ліміт”, – написав Фурса.
Якого висновку дійшов інвестиційний експерт, читайте на його офіційній сторінці.