Відносини Китаю з рф, перемоги НБУ та використання ШІ у фінсекторі: про що пишуть експерти у соцмережах

24 Березня 2023

Протягом тижня українські експерти та банкіри у своїх соцмережах обговорювали актуальні та нагальні теми, як, наприклад, відносини Китаю з рф та іншими країнами, перемоги Нацбанку Україні у престижній міжнародній премії, атакож використання можливостей штучного інтелекту у робочих процесах. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за цей тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Олексій Кущ про відносини Китаю з рф

Економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ цього тижня зачепив актуальну тему відносин Китаю з рф та світом загалом. Свій допис він розпочав з того, що, на його думку, Китай від самого початку нікому не друг і нікому не ворог.

«Китай завжди проводив синоцентричну політику, саме тому і називає себе “Піднебесною” – центром світу. Нинішнє “зближення” Китаю та РФ не має під собою природної ціннісної бази, як це було за часів СРСР та створення поясу “соціалістичних країн” або при формуванні єдності колективного Заходу», – заявив Олексій Кущ.

Щодо того, які цілі має Китай, експерт виділив такі: прихована «приватизація» Сибіру – скуповування російських сировинних компаній або перенаправлення потоків дешевої російської сировини до китайської економіки; а також  використання свого впливу на рф з метою змусити США вдатися до визнання геополітичної ролі Китаю.

«Якщо розрахувати такий показник як “геополітичний профіцит” (різницю між міжнародним статусом та економічним потенціалом), ми побачимо, що Китай – “найпотерпіліша” країна у світі. А отримувачі цієї моделі – Франція, Великобританія, які вже давно перестали бути ключовими геополітичними силами, але продовжують користуватися бонусами імперського минулого. Китай просто хоче вирівняти цей баланс – місце в G20 і БРІКС – це явно анахронізм для нього. Китай хоче увійти до умовної G5: США, Японія, Індія, Німеччина, Китай», – пише експерт.

Олексій Кущ вважає, що у розумінні Китаю, рф – це такий самий імперіалістичний хижак, як і США, лише слабкий і падаючий. Саме тому будь-яка «стратегічна» угода Китаю і рф – це лише дорожня карта прискореної «переробки» російських ресурсів у китайський розвиток.

Також експерт стверджує, що при всьому  цьому жодного масштабного військового лендлізу з боку Китаю щодо рф як відповідь на західний лендліз щодо України не буде. А Україні варто вже потроху і самій грати в напрямі Китаю. Більше про це читайте у дописі Олексія Куща на його сторінці у Facebook.

Андрій Пишний про перемогу НБУ у міжнародній премії

Голова Нацбанку Андрій Пишний поділився радісною новиною для регулятора, яка сталася цього тижня, – потрійна перемога Національного банку України на Central Banking Awards 2023.

Так, банк одержав перемогу в номінації «Центральний банк року» – одна з найвищих нагород у сфері центробанкінгу; «Ініціатива у сфері платіжної та ринкової інфраструктури» за розвиток державної системи віддаленої ідентифікації – системи BankID НБУ; а також здобув спільну з центробанком Польщі перемогу в номінації «Управління готівковим обігом» – за спільний проєкт із розроблення механізму екстреного обміну готівкової гривні на місцеву валюту для українських громадян, які були вимушені залишити свої домівки та рятуватися від війни за кордоном.

«The first-of-its-kind triple win в історії Central Banking Awards! За кожним пунктом – титанічна робота команди Національного банку з перших днів війни, для якої на першому місці були інтереси української держави та турбота про українців! Швидкість, професійність, інноваційніть, рішучість та ефективність – таким і має бути центральний банк сьогодні.  Гордий працювати з такою командою!», – підкреслив голова регулятора.

Повний текст допису читайте на сторінці Андрія Пишного.

Андрій Дубас про штучний інтелект у фінсекторі

Президент Асоціації українських банків (АУБ) Андрій Дубас написав про захід, який цього тижня зібрав банки та небанківські фінансові установи  під одним дахом. АУБ влаштувала презентацію на тему можливостей штучного інтелекту для використання у робочих процесах.

Так, на презентації продемонстрували відмінні приклади використання ChatGPT та його інноваційних можливостей, які можуть стати у нагоді у фінансовій сфері.

«Зважаючи на великий інтерес до цієї актуальної теми, скоріш за все проведемо ще один такий презентаційний захід. Бо бажаючих, як виявилось, є багато», – підкреслив Андрій Дубас.

На заході були присутні представники НБУ, державних та комерційних українських банків, платіжних компаній та інші. Повний текст читайте на сторінці експерта у Facebook.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: