Якісний продукт: фінтех-стартапи з України, в які інвестують іноземці від початку 2022 року

21 Вересня 2022

Світова тенденція наразі демонструє скорочення фінансування стартапів вперше за три роки. Це є результатом інфляції та загальної економічної невизначеності. Крім того, це певне затишшя після інвестиційного буму, який тривав кілька років. Проте венчурні компанії накопичили величезні обсяги капіталу для підтримки нових стартапів, і це дає впевненість, що галузь не зазнає великого краху.

Головний Telegram-канал банкірів

А що ж відбувається на українському ринку стартапів від початку року? За даними дослідження Українського Фонду Стартапів, попри початок війни український IT-ринок показав значний зріст у лютому 2022 року. Місячний показник експорту на 31% перевищив січневий результат, що доводить велику стійкість галузі.

Приємною новиною стало і те, що у червні цього року ЄС оголосив про виділення  €20 млн на підтримку українських стартапів. В рамках ініціативи профінансують щонайменше 200 технологічних стартапів на суму до €60 000 кожен.

І поки цей процес триває, Banker.ua зібрав цікаві українські фінтех-стартапи, в які вже протягом півроку інвестують іноземні фонди та інвестори.

Фінтех-стартап Fairo

Сума залучених інвестицій: €2 млн

Коли: кінець серпня 2022 року

Fairo – міжнародний фінтех-стартап, який розробляє сервіси управління фінансами та ведення бухгалтерії. В Україні мобільний додаток запустили  у 2020 році, зараз продукт виходить на європейський ринок.  Додаток Fairo орієнтований на ФОП 3 групи і дозволяє швидко та зручно вести звітність, сплачувати податки та управляти фінансами.

У квітні цього року, під час війни в Україні, фінтех-стартапу вдалося залучити €2 млн інвестицій від свого чинного інвестора Raiffeisen Bank International. Під час перемовин з інвесторами команда Fairo акцентувала увагу на показниках ринку, які за останні кілька місяців стабілізувалися, та позитивній динаміці IT-ринку в Україні.

Зазначалося, що кошти спрямують на підтримку українського бізнесу. Крім того, ця інвестиція дозволила українському офісу Fairo уникнути скорочень персоналу. Наразі команда продовжує розвивати продукт і удосконалює технологію.

За словами Андрія Гідуляна, виконавчого директора Fairo, проєкт надає послуги цілодобово тисячам українських підприємців, більшість із яких вже адаптувалися до умов війни, перебралися у безпечні місця і готові продовжувати вести бізнес, і їм потрібні українські фінтех-продукти.

Блокчейн-стартап Everlend

Сума залучених інвестицій: $2,6 млн

Коли: серпень 2022 року

Everlend є розробником децентралізованого протоколу метакредитування із вбудованим валютним ринком і агрегатором кредитування/позики. Проєкт розроблений на блокчейні Solana компаніями AtticLab та Everstake. Серед засновників обох компаній – Сергій Васильчук та Сергій Ропчан, а співзасновником Everlend є Віт Пархоменко з AtticLab.

Стартап був запущений в основній мережі на початку травня і наразі підтримує 10 активів і 3 грошових ринки.

У компанії стверджують, що пропонують найвищий дохід за депозитами та найнижчу відсоткову ставку за кредитами завдяки механізму ребалансування та рефінансування, щоб забезпечити найкращу продуктивність для позиції користувача.

У серпні стартап залучив $2,6 млн інвестицій від GSR, Everstake Capital, Serum Foundation, Portico VC та кількох інвесторів-ангелів.

За словами засновників, гроші допоможуть прискорити розробку продукту та будуть спрямовані на масштабування. Частина коштів піде до Фонду безпеки – страхового пулу, який використовуватиметься для компенсації клієнтам Everlend у випадку сильних падінь валют на ринках, хакерських атак тощо.

Проєкт TRANSENIX

Сума залучених інвестицій: $500 000 до кінця року

Коли: липень 2022 року

В середині літа фінтех-фонд N1 (CEO фонду є Никита Ізмайлов, який також є співзасновником sportbank) вирішив інвестувати $500 тис. до кінця 2022 року у TRANSENIX – рішення з технологією Tap to phoneУ фонді уточнили, що певну частину коштів вже інвестували на початку року.

TRANSENIX дозволяє використовувати сучасні смартфони та планшети в якості платіжного терміналу. Покупці можуть робити безконтактні платежі, використовуючи свої фізичні картки, мобільні гаманці та інші платіжні пристрої.

Це працює так: торговець вказує суму в додатку, після чого клієнт прикладає свою картку або гаджет для оплати до смартфону торговця. Транзакція переадресовується на банк-еквайр, який повідомляє результат (якщо він успішний, це відображається в додатку). Торговець за бажанням клієнта відправляє електронний чек на пошту, в месенджер або QR-посилання на чек.

У N1 запевнили, що команда TRANSENIX завершила сертифікацію з Visa та Mastercard із безпеки свого рішення, що дуже важливо для українського фінтеху, адже це перша і єдина українська команда з подібним сертифікованим рішенням, а в ЄС подібних проєктів лише 5. 

Але на відміну від подібних рішень на європейському ринку, у TRANSENIX є можливість одним кліком створювати підпорядковані термінали, що забезпечує легке масштабування. Також перевагою є зручна аналітика на інтерфейсі, що дозволяє ефективно керувати менеджерами з продажів. Клієнт також зможе користуватись чат-ботом для швидких відповідей на найпоширеніші питання та історією транзакцій.

Стартап GoSolo

Сума залучених інвестицій: £800 000

Коли: квітень 2022 року

Фінтех-стартап GoSolo, який заснував українець Дмитро Пімахов, дає можливість швидко зареєструвати компанію у Великобританії, отримати віртуальну адресу для ділового листування в Лондоні та рахунок для проведення платежів разом із карткою.

GoSolo відкрив свій продукт на початку квітня 2022 року та вже отримав декілька тисяч клієнтів. У тому ж місяці  стартап залучив інвестиції від британських фондів у розмірі £800 000.

Інвестиційний раунд GoSolo очолили співзасновники Grammarly Максим Литвин та Олексій Шевченко. До них доєднались фонди SFC Capital, Menlo, декілька топменеджерів стартапу Stripe.

Дмитро Пімахов вважає, що його сервіс буде корисний стартапам, винахідникам, торгівцям на маркетплейсах.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: