Інвестиції в криптовалюти: всі тонкощі вибору активів

25 Листопада 2021

На початку вересня криптовалютний ринок нарешті вийшов із затяжного періоду корекції і став стрімко зростати. Уже в перші дні осені вартість біткоїну перевищила $50 000, і багато роздрібних та інституційних інвесторів стали придивлятися до нових активів. Ухвалення криптовалюти як платіжного засобу в Сальвадорі й Україні тільки збільшило інтерес користувачів до біткоїну й інших популярних монет. І в багатьох одразу виникло питання: «Чи варто інвестувати у криптовалюти сьогодні?».

Матеріал підготовлений для друкованої версії журналу Banker.

Головний Telegram-канал банкірів

Дорожче за золото: що впливає на вартість криптовалют

Ще минулого року одразу кілька аналітичних компаній назвали біткоїн найефективнішим інвестиційним активом, який здатний генерувати високий прибуток в найкоротші терміни. І це дійсно так. За даними CoinGecko, за останні 6 років вартість ВТС зросла на 67 819.5%, Ethereum (ETH) — 773 089.4%, Cardano (ADA) — 12 468.1%, Litecoin (LTC) — 15639.4%. Це в рази більше, ніж золото, акції провідних компаній, що торгуються на NASDAQ, або індекс S&P 500. Однак досі багато хто не розуміє, які ж фактори впливають на вартість криптовалют, якщо активи не підкріплені ані золотом, ані цінними паперами, ані ВВП.

«На вартість криптовалют впливають одразу кілька факторів: загальне прийняття активу, яке збільшується з кожним роком. Наприклад, ще кілька років тому українська влада вважала біткоїн підозрілим і ненадійним активом, а вже зараз у країні прийнятий закон, що дозволяє використовувати біткоїн й інші монети. Крім того, на ціні криптомонет позначається активність роздрібних та інституційних інвесторів, а також загальні тенденції на ринку», — розказав Banker.ua Микита Сошників, директор Alfacash.

Саме активність роздрібних та інституційних інвесторів допомогли біткоїну вийти з ведмежого тренду і попрямувати до рекордних цінових позначок.

Проте не варто забувати, що криптовалюти все ж є досить волатильним активом, тому точно не варто вкладати кошти виключно в ВТС або ЕТН. Набагато надійніше диверсифікувати портфель і вкласти кошти в різні криптомонети. В які саме, розповімо нижче.

В які криптовалюти варто інвестувати цієї осені

На сьогодні у світі офіційно зареєстровано понад 11 тис. криптовалют. Насправді ця цифра в рази вища. Ринок залишається на підйомі, тому щодня з’являються нові монети, які насправді виявляються скамом. Експерти рекомендують відмовитися від купівлі різних мем-монет, включаючи таку популярну криптовалюту, як Dogecoin, оскільки вони не мають за собою реальних проєктів і рішень, а створені виключно для швидкого заробітку на спекулятивній торгівлі.

Якщо ж ви всерйоз вирішили інвестувати в криптоактиви, то варто звернути увагу на наступні проєкти.

ELROND. Це блокчейн-екосистема, яка розвиває технологію адаптивного структурованого сегментування (того самого шардінгу, до якого Ethereum тільки наближається). За рахунок цієї технології протокол ELROND забезпечує високу пропускну здатність і при цьому зберігає високий рівень децентралізації, що для публічного блокчейну є дуже важливим показником. З початку року EGLD зріс у 10 разів і не збирається зупинятися. Проєкт розвивається досить інтенсивно.

Нещодавно з’явилася інформація про лістинг EGLD на криптобіржі Kucoin. Також команда ELROND обіцяє ще більш потужний розвиток екосистеми. Все це говорить про те, що у монети є всі шанси перевищити $300 найближчим часом.

CARDANO. У мережі Cardano відбувся довгоочікуваний запуск функції смарт-контрактів, і це вже привело ADA до історичних максимумів. Надалі курс монети може зрости в 5-7 разів за рахунок припливу в екосистему ліквідності від DeFi-проєктів, які будуть запущені на блокчейні Cardano. Все дуже залежить від темпів розвитку — поки вони вражають, а також від темпів наповнення екосистеми Cardano затребуваними децентралізованими додатками.

Проте є і критика на адресу проєкту, яка вказує на деяку несумісність блокчейну з сьогоднішніми децентралізованими рішеннями.

SOLANA. За серпень 2021 року монета зросла в капіталізації більш ніж утричі. Драйверами зростання послужили і залучення фінансування в проєкт, і анонсування оновлення Ignition.  Мережа в цілому вважається цікавою для створення децентралізованих аплікацій. Загалом є позитивний рух компанії на ринку.

Polkadot. Це майбутнє не лише тільки ринку, але і всього криптовалютного світу. Проєкт покликаний вирішити дуже важливе завдання — сумісність різних блокчейнів усередині однієї платформи. Поки таке не вдалося реалізувати жодній компанії. Тому у Polkadot величезні перспективи, але вони, скоріше, не одномоментні, а довгострокові — на горизонті 2-3 років, а, може, і 3-5 років.

Avalanche — найшвидша платформа смарт-контрактів в індустрії блокчейну. Рішення компанії дозволяють швидко створювати DeFi-додатки. Нативний токен AVAX був запущений наприкінці 2020 року, але вже встиг подорожчати на 1840.8% — з $ 2,80 до $ 64,51.

Рентабельними залишаються топові криптовалюти, такі як біткоїн, Ethereum, XRP, а також маркери проєктів з реальними рішеннями: Uniswap, Chainlink, Polygon і ряд інших.

Що буде з ринком криптовалют до кінця року

На даний момент ринок криптовалют увійшов у бичачий тренд і продовжує зростати. Ця тенденція збережеться до кінця року, впевнені експерти.

«Зараз по склянках на крипто­біржах видно, що в діапазоні $42 000-$44 000 накопичилося багато ордерів на купівлю, що надає підтримку курсу біткоїна і не допустить його протоку нижче цієї позначки. Якщо біткоїну вдасться втриматися вище $45 000, то досить імовірний подальший стрибок вище $50 000 і закріплення вже на цьому рівні», — говорить у розмові з Banker.ua Олександр Мамасідіков, співзасновник і директор з маркетингу Mineplex.

Подібної думки дотримується і Макс Крупишев, СЕО CoinsPaid. Експерт вважає, що до кінця року ціна біткоїна й основних валют досягне рекордних позначок.

«На ринку криптовалют загалом панує досить позитивний настрій, незважаючи на велику протоку і ліквідацію позицій на початку вересня. Курс ВТС дуже швидко відскочив від $43 000 і повернувся в діапазон $45 000-$47 000, що говорить про активну позицію «биків». Але щоб подолати тиск «ведмедів», «бикам» необхідно утриматися на поточних позиціях, не падати нижче $44 000, щоб у флеті накопичити сили для нового ривка. Якщо в найближчий тиждень-два ціна не поповзе вниз, то можна очікувати нового витка зростання. Якщо ж утримати ці позиції «бикам» не вдасться, то є великий шанс, що ціна сповзе до $40 000, і навіть може піти ще нижче цієї позначки, але навряд чи нижче за $38 000», — коментує експерт.

В цілому криптовалюти залишаються популярним інвестиційним інструментом, який здатний генерувати стабільний високий прибуток. Проте інвестори повинні враховувати ризики і хеджувати їх, перерозподіляючи або вчасно виходячи з активу у стейблкоїн або в традиційні активи, як акції, золото тощо.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: